لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 83 از 96 نخستنخست ... 337379808182838485868793 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,313 به 1,328 از 1534

موضوع: یادگیری گیتار الکتریک

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100022
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    49
    47 بار تشکر شده در 23 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 10/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    یه سوال دارم:
    وقتی دارم فرتای پایین رو می زنم، مثلا 15 تا 18، انگشت شسصتم باید کجای نک باشه؟ از نک بزنه بالا یا پشت نک باشه؟ مخصوصا وقتی دارم یه گام رو از سیم 6 می زنم و می یام پایین واقا نمی دونم چه جوری نک رو بگیرم. فرت های بالا چه طور؟ من انگشت شصتم از نک می زنه بالا ولی یه سری می گن نباید بزنه ولی خب من که فرت های بالا مشکلی ندارم.
    یه سوال دیگم هم اینه:
    برا شروع یه قطعه باید رو تمپوی پایین بزنم بعد تمپو رو آروم آروم زیاد کنم. حالا برا این 2 تا روش هست:
    یکی اینکه تو هر جلسه تمرین، مثلا با تمپو 60 شروع کنم بعد 10 بار تمرین رو بزنم و 10 تا 10 تا تمپو رو زیاد کنم و با هر تمپو 10 بار بزنم، و توجه نکنم که آیا رو اون تمپو تمیز می زنم یا نه تا به مرور زمان عادت کنم به تمیز زدن تو تمپو های بالا... (تو کتاب استینا نوشته تمرین رو 4 باز آروم بزنین و 4 بار سریع بعد دوباره 4 بار آروم و بعد دوباره 4 بار سریع و بعد از هر یه بار آروم و سریع یک فرت همه ی تمرین رو بالا یا پایین ببرین و این کار رو تموم فرت برد انجام بدین به عنوان یک جلسه تمرین، منظور منم همچین روشی بود ولی با افزایش 10 تا 10 تا تمپو به جا اینکه اول آروم بزنم و بعد یه دفعه سریعش کنم.

روش دوم هم اینه که شروع کنم تمرین رو با تمپو 60 بزنم و وقتی فهمیدم دیگه تو اون تمپو عالی می تونم بزنم 10 تا تمپو رو زیاد کنم و رو تمپو جدید این قدر تمرین کنم تا اونم عالی بزنم و بعد دو باره 10 تا زیاد کنم و...

و یه سوال دیگم هم اینه:
    وقتی دارم تو کتاب مثلا استینا جلو می رم، یه دونه یه دونه تمرین رو جلو برم یعنی کاری نداشته باشم چقدر طول می کشه، یه روز 2 روز یا 1 هفته وقتی یه تمرین رو عالی زدم برم سراغ بعدی یا اگه خوب نشدن برم سراغ بعدی ولی هر دفعه قبلی ها رو هم کار کنم تا به مرور خوب بشن؟ کدوم بهتره؟

راستش یه چند وقتی دسترسی به استادم ندارم برا همین نمی دونم باید چی کار کنم...

2. کاربران زیر از Ezio_Auditore به خاطر این پست تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Ezio_Auditore [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    یه سوال دارم:
    وقتی دارم فرتای پایین رو می زنم، مثلا 15 تا 18، انگشت شسصتم باید کجای نک باشه؟ از نک بزنه بالا یا پشت نک باشه؟ مخصوصا وقتی دارم یه گام رو از سیم 6 می زنم و می یام پایین واقا نمی دونم چه جوری نک رو بگیرم. فرت های بالا چه طور؟ من انگشت شصتم از نک می زنه بالا ولی یه سری می گن نباید بزنه ولی خب من که فرت های بالا مشکلی ندارم.
    یه سوال دیگم هم اینه:
    برا شروع یه قطعه باید رو تمپوی پایین بزنم بعد تمپو رو آروم آروم زیاد کنم. حالا برا این 2 تا روش هست:
    یکی اینکه تو هر جلسه تمرین، مثلا با تمپو 60 شروع کنم بعد 10 بار تمرین رو بزنم و 10 تا 10 تا تمپو رو زیاد کنم و با هر تمپو 10 بار بزنم، و توجه نکنم که آیا رو اون تمپو تمیز می زنم یا نه تا به مرور زمان عادت کنم به تمیز زدن تو تمپو های بالا... (تو کتاب استینا نوشته تمرین رو 4 باز آروم بزنین و 4 بار سریع بعد دوباره 4 بار آروم و بعد دوباره 4 بار سریع و بعد از هر یه بار آروم و سریع یک فرت همه ی تمرین رو بالا یا پایین ببرین و این کار رو تموم فرت برد انجام بدین به عنوان یک جلسه تمرین، منظور منم همچین روشی بود ولی با افزایش 10 تا 10 تا تمپو به جا اینکه اول آروم بزنم و بعد یه دفعه سریعش کنم.

روش دوم هم اینه که شروع کنم تمرین رو با تمپو 60 بزنم و وقتی فهمیدم دیگه تو اون تمپو عالی می تونم بزنم 10 تا تمپو رو زیاد کنم و رو تمپو جدید این قدر تمرین کنم تا اونم عالی بزنم و بعد دو باره 10 تا زیاد کنم و...

و یه سوال دیگم هم اینه:
    وقتی دارم تو کتاب مثلا استینا جلو می رم، یه دونه یه دونه تمرین رو جلو برم یعنی کاری نداشته باشم چقدر طول می کشه، یه روز 2 روز یا 1 هفته وقتی یه تمرین رو عالی زدم برم سراغ بعدی یا اگه خوب نشدن برم سراغ بعدی ولی هر دفعه قبلی ها رو هم کار کنم تا به مرور خوب بشن؟ کدوم بهتره؟

راستش یه چند وقتی دسترسی به استادم ندارم برا همین نمی دونم باید چی کار کنم...

هرجور راحتی‌ انگشت شست رو پشت دسته بگذار. فقط پشت دسته در امتداد دسته نخوابه چون اون‌جوری فشاری که باید روی دسته بیاره کم میشه.

اگه داری از روی کتاب میزنی‌، هر جور گفته عمل کن. البته این رو بگم شما وقتی‌ تمرین، نت‌های اون و جای نت‌ها رو روی دسته „حفظ” کنی‌، راحت تر میتونی‌ بزنیشون. اون تمپوی پایین برای همینه.

اینکه چند روز طول می‌کشه بری سر تمرین بعدی، بستگی به خودت داره. ولی‌ اصولاً وقتی‌ دارن ساختمون میسازن، تا پایه‌ها درست قرار نگیرند، هر چی‌ روش بسازن، یه روزی رو سر آدم خراب میشه. تمرینات اصولاً جوری نوشته میشن که بقولی Build Up میشن روی هم دیگه. فکر کنم صحیح تر و منطقی‌ تر این باشه که تا این تمرین رو نزدی، نری روی تمرین دیگه. یکی‌ از خوبی‌‌های کتاب و DVD اینه که سر فرصت میتونی‌ کار کنی‌. پس عجله برای چیه؟

حالا راستش رو بگو. با استادت چیکار کردی؟ کجا دفنش کردی بنده خدا رو؟
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

4. 5 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100022
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

هرجور راحتی‌ انگشت شست رو پشت دسته بگذار. فقط پشت دسته در امتداد دسته نخوابه چون اون‌جوری فشاری که باید روی دسته بیاره کم میشه.

اگه داری از روی کتاب میزنی‌، هر جور گفته عمل کن. البته این رو بگم شما وقتی‌ تمرین، نت‌های اون و جای نت‌ها رو روی دسته „حفظ” کنی‌، راحت تر میتونی‌ بزنیشون. اون تمپوی پایین برای همینه.

اینکه چند روز طول می‌کشه بری سر تمرین بعدی، بستگی به خودت داره. ولی‌ اصولاً وقتی‌ دارن ساختمون میسازن، تا پایه‌ها درست قرار نگیرند، هر چی‌ روش بسازن، یه روزی رو سر آدم خراب میشه. تمرینات اصولاً جوری نوشته میشن که بقولی Build Up میشن روی هم دیگه. فکر کنم صحیح تر و منطقی‌ تر این باشه که تا این تمرین رو نزدی، نری روی تمرین دیگه. یکی‌ از خوبی‌‌های کتاب و DVD اینه که سر فرصت میتونی‌ کار کنی‌. پس عجله برای چیه؟

حالا راستش رو بگو. با استادت چیکار کردی؟ کجا دفنش کردی بنده خدا رو؟
    مرسی از جواباتون که همیشه کامل و خوبن.
    استادم فرار کرد رفت تهران، ولی وقتی برگرده فکر کنم بعد چند جلسه کلاس پناهنده می شه به یه کشور دیگه!
    --------
    یه نکته هم تازه یاد گرفتم برا تازه کارایی مثل خودم بگم، اینجا می گم چون خودم قبل اینکه این روش رو یاد بگیرم خیلی اذیت شدم:
    الان که تازه بند یاد گرفتم خیلی اوقات نمی دونم درست بند می کنم یا نه ولی جدیدا یاد گرفتم چه جوری صدایی که باید بند درست بده رو در بیارم اونم بدون بند. یعنی قبل بند اون صدا رو در می یارم بعد بند می کنم به طور عجیبی بندهام خیلی بهتر شده.
    روشش اینه:
    مثلا می خوام فرت 7 سیم 3 رو فول بند کنم تا برسم به صدای فرت 9... خب حالا برا اینکه ببینم چقدر باید بند کنم قبلش یه اسلاید از فرت 7 به 9 می رم، صدای بند باید شبیه صدای اسلاید بشه. بعد که صدای اسلاید رو شنیدم سیم رو بند می کنم خیلی راحت می شه فهمید تا کجا باید بند کرد چون صدا باید مثل اسلاید بشه. راستش تو کتاب تروی گفته بود که برا اینکه صدا بند رو بفهمیم درسته یا نه مثلا سیم 7 رو بند کنیم و هم زمان باش از سیم 2 فرت 5 رو بزنیم و تا جایی بند کنیم که صدا ها مثل هم بشن ولی من با این روش اصلا نتونستم خوب کار کنم ولی اون روش که گفتم خیلی بهتره، صداش خیلی شبیه صدای بنده. حالا برا 1/2 بند هم همین روش رو استفاده می کنم و تا الان خیلی بهم کمک کرده.

6. 4 کاربر برای این پست از Ezio_Auditore تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    101612
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

با سلام. میشه لطفا یه مقدار توضیح در مورد سبک های گیتار الکتریک به من بدید؟؟ و اینکه من بیشتر به صدا های بلند و تکنو و جیغ علاقه دارم. به نظر شما این مشخصاتی که من دادم بیشتر به راک نزدیکتره یا متال؟ با نهایت سپاس.

8. کاربران زیر از anderson به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100022
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با سلام. میشه لطفا یه مقدار توضیح در مورد سبک های گیتار الکتریک به من بدید؟؟ و اینکه من بیشتر به صدا های بلند و تکنو و جیغ علاقه دارم. به نظر شما این مشخصاتی که من دادم بیشتر به راک نزدیکتره یا متال؟ با نهایت سپاس.
    راک و متال زیر سبک های مختلف دارن. اگه به کارای تند و خشن و سنگین تر علاقه دارین، متال شاخه های بیشتر تو این ضمینه داره.
    ----
    دوستان یه سوال:
    تو یه تبلچز نوشته سیم 3 فرت 12 رو هارمونیک طبیعی بزن و فول بند کن. این کار چجوریه؟ مگه می شه اصلا؟

10. 2 کاربر برای این پست از Ezio_Auditore تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Ezio_Auditore [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    راک و متال زیر سبک های مختلف دارن. اگه به کارای تند و خشن و سنگین تر علاقه دارین، متال شاخه های بیشتر تو این ضمینه داره.
    ----
    دوستان یه سوال:
    تو یه تبلچز نوشته سیم 3 فرت 12 رو هارمونیک طبیعی بزن و فول بند کن. این کار چجوریه؟ مگه می شه اصلا؟
    میشه نوشته انگلیسیش یا عکس Tab رو اینجا بذاری؟
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

12. 2 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100022
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    میشه نوشته انگلیسیش یا عکس Tab رو اینجا بذاری؟
    آقا شرمنده مشکلم حل شد.
    تو سایتای خارجی خوندم دیدیم هارمونیک مصنوعی رو به هم با A. H و هم P. H نشون می دن.
    من فکر کرده بودم هارمونیک طبیعی هست.

14. 2 کاربر برای این پست از Ezio_Auditore تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

آقا شرمنده مشکلم حل شد.
    تو سایتای خارجی خوندم دیدیم هارمونیک مصنوعی رو به هم با A. H و هم P. H نشون می دن.
    من فکر کرده بودم هارمونیک طبیعی هست.
    آهان. اره Articial Harmonics رو بعضی‌‌ها Pinch Harmonic هم میگن.
    Rockers Nation

16. 3 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

P_Knight آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    101692
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    12
    20 بار تشکر شده در 10 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    0

سلام. ببخشین من هی سوال میپرسم
    من میخوام به صورت خودآموز سه چهار ماه کار کنم. الانم سطحم صفره هیچی بلد نیتسم. متد گیتار اسپانیایی نیک مانولوف رو هم دارم همچنین متد ریتم گیتار تروی استاتینا. به نظرتون از کدوم شروع کنم؟میتونم مستقیما از کتاب استاتینا شروع کنم یا اول بهتره کتاب مانولوف رو تموم کنم بعد برم سراغ کتاب استاتینا؟؟؟؟

18. کاربران زیر از P_Knight به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    84714
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط P_Knight [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. ببخشین من هی سوال میپرسم
    من میخوام به صورت خودآموز سه چهار ماه کار کنم. الانم سطحم صفره هیچی بلد نیتسم. متد گیتار اسپانیایی نیک مانولوف رو هم دارم همچنین متد ریتم گیتار تروی استاتینا. به نظرتون از کدوم شروع کنم؟میتونم مستقیما از کتاب استاتینا شروع کنم یا اول بهتره کتاب مانولوف رو تموم کنم بعد برم سراغ کتاب استاتینا؟؟؟؟
    سلام... بهتره اول نیک مانولوفو یکم کار کنی که انگشت گذاریت خوب بشه... ولی نیک مانولوف با نت آموزش میده و تروی استتینا با تبلچر... با هم فرق داره ها!

20. کاربران زیر از slash7 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100022
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام
    دوباره سر و کله ی من پیدا شد.
    ببخشید اینقدر سوال می پرسم.
    کتاب ریتم 1 تروی استینا داره تموم می شه برا همین دارم از اول مرور می کنمش... رسیدم به اولین قطعه.
    یه اسلاید از پاورکورد C5 به D5 داره که نباید براش پیک زد بعد هم باید 4 ضرب نگهش داشت. ولی کشش نت خوب نیست و صدا کم می شه. مال خود استینا صداش این قدر کم نمی شه. قبلا برام مهم نبود این قضیه ولی الان که دارم مرور می کنم می خوام همه چی رو به بهترین شکلی که می تونم بزنم تا بعد با خیال راحت برم سراغ جلد 2.
    برا کشش داشتن نت، چیه آمپ رو باید زیاد کنم؟ آمپم مارشاله 30 واته . از اینا که می شه روش تنظیمات ذخیره کرد و افکت هم روش داره. 2 تا overdrive داره من از اون استفاده می کنم که کشش بیشتر داره ولی بازم کافی نیست...
    یه سوال دیگم داشتم:
    رو آمپ 2 تا volume هست. یکی master volume و یکی volume. اینا چه فرقی دارن؟
    ببخشید زیاد شد.

22. 2 کاربر برای این پست از Ezio_Auditore تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

کم شدن صدای نت میتونه از ضعف انگشتها باشه. افکت‌های با Gain بالا برای این کار بهتر جواب میده. یعنی‌ افکت‌هایی‌ که برای متال استفاده میشن. اگه فرضاً از صدای افکت‌هایی‌ که برای Blues استفاده میشه استفاده کنید، صدا ماندگاری زیادی نخواهد داشت. با Gain دستگاه بازی کنید ببینید جواب میده یا نه. Master Volume صدای کلی‌ آمپ رو تنظیم میکنه.
    Rockers Nation

24. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100022
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

کم شدن صدای نت میتونه از ضعف انگشتها باشه. افکت‌های با Gain بالا برای این کار بهتر جواب میده. یعنی‌ افکت‌هایی‌ که برای متال استفاده میشن. اگه فرضاً از صدای افکت‌هایی‌ که برای Blues استفاده میشه استفاده کنید، صدا ماندگاری زیادی نخواهد داشت. با Gain دستگاه بازی کنید ببینید جواب میده یا نه. Master Volume صدای کلی‌ آمپ رو تنظیم میکنه.
    مرسی
    افکت های متال و افکت های بلوز چی هستن؟ من آمپم فقط ریورب و fx رو داره. باس و تریبل و میدل و گین هم داره ولی فک کنم افکت حساب نمی شن درسته؟
    بعد 2 تا سوال دیگه هم داشتم
    Volume صدای چی رو تنظیم می کنه؟ من فرقش رو با Master نفهمیدم.
    یه چراغ قرمز آمپم داره که چشمک می زنه. هر چی تندتر فشارش بدم تندتر چشمک می زنه. تا اونجا که فهمیدم این صدا رو تکرار می کنه. می شه خاموشش کرد؟ برا تمرین تند چشمک بزنه بهتره یا آروم یا اصلا باید با تمپو آهنگ چشمک بزنه؟

26. کاربران زیر از Ezio_Auditore به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

مرسی
    افکت های متال و افکت های بلوز چی هستن؟ من آمپم فقط ریورب و fx رو داره. باس و تریبل و میدل و گین هم داره ولی فک کنم افکت حساب نمی شن درسته؟
    بعد 2 تا سوال دیگه هم داشتم
    Volume صدای چی رو تنظیم می کنه؟ من فرقش رو با Master نفهمیدم.
    یه چراغ قرمز آمپم داره که چشمک می زنه. هر چی تندتر فشارش بدم تندتر چشمک می زنه. تا اونجا که فهمیدم این صدا رو تکرار می کنه. می شه خاموشش کرد؟ برا تمرین تند چشمک بزنه بهتره یا آروم یا اصلا باید با تمپو آهنگ چشمک بزنه؟
    سلام

برای شما که افکت جداگانه ندارید و از افکت های آمپ استفاده میکنید، برای این تمرین، کانال overdrive 2 که چراغش قرمز هست رو روشن کنید. البته Overdrive 1 هم جواب میده. ولی overdrive 2 ساستین یا ماندگاری بیشتری داره.
    البته این نکته رو هم باید در نظر داشته باشید که جنس پیکاپ ها و ارتفاعشون نسبت به سیم ها، رگلاژ بودن ساز و تنظیم بودن اکشن سیم ها هم خیلی در این قضیه موثر هست.

ولوم بلندی صدای هر کانال رو تنظیم میکنه ولی مستر ولوم، بلندی صدای کلی آمپ رو تنظیم میکنه. مثلا در آمپی که شما دارید (Marshall MG30fx) ، اگه مستر ولوم روی آخر باشه، یه ذره اگه ولوم زیاد باشه بلندی صدا خیلی خیلی زیاد میشه. در صورتی که مستر ولوم اگه پایین باشه و خود ولوم تا آخر زیاد باشه، تاثیر چندانی رو بلندی صدا نداره. بهتره خودتون با آزمون و خطا انجامش بدید تا بهتر درکش کنید.

اون چراغ چشمک زن tap tempo هست. برای تغییر سرعت افکت delay استفاده میشه. خاموش هم نمیشه اصلا! نحوه کارش به این صورت هست که با دوبار فشار دادن این دکمه سرعت تمپو برای delay رو میتونید مشخص کنید. هرچی فاصله بین دو بار فشردن دکمه، کمتر باشه، سرعت تمپو برای delay هم بالاتر میره. چیز سلیقه ای هم هست. نمیشه گفت دقیقا باید به چه صورتی باشه. این رو هم باید با آزمون و خطا انجام بدید. هر چند به نظر من هرچی سرعت delay کمتر باشه، صدا جلوه زیبا تری پیدا میکنه.
    ویرایش توسط Honey_Shababi : Monday 7 April 2014 در ساعت 09:22 PM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

28. 5 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

برای اینکه بفهمی تفاوتشون چیه، همون Overdrive رو انتخاب کن، و با Gain بازی کن. هر چی‌ Gain رو زیاد کنی‌، صدا Distort تر میشه. هر چی‌ کمش کنی‌، Distort صدا کمتر میشه. در رابطه با Volume و Master Volume نمیدونم آمپ شما چه جوریه. ولی‌ فرضاً آمپ دم دستی‌ خودم، از اونجایی که مثل مال شما FX یا همون افکت هم داره یه Volume برای صدا و یه Volume برای FX داره و در نهایت یه Master Volume. الان شما باید با Volume دستگاهت کار کنی‌ ببینی‌ چه بخش‌هایی‌ از آمپ رو کنترل میکه. Master Volume هم همونطور که گفتم صدای کلی‌ آمپ رو تنظیم میکنه. آیا تو قسمت FX دستگاه یه Level داری؟ اگه داری Level هم مثل Volume عمل میکنه.
    Rockers Nation

30. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100022
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

برای اینکه بفهمی تفاوتشون چیه، همون Overdrive رو انتخاب کن، و با Gain بازی کن. هر چی‌ Gain رو زیاد کنی‌، صدا Distort تر میشه. هر چی‌ کمش کنی‌، Distort صدا کمتر میشه. در رابطه با Volume و Master Volume نمیدونم آمپ شما چه جوریه. ولی‌ فرضاً آمپ دم دستی‌ خودم، از اونجایی که مثل مال شما FX یا همون افکت هم داره یه Volume برای صدا و یه Volume برای FX داره و در نهایت یه Master Volume. الان شما باید با Volume دستگاهت کار کنی‌ ببینی‌ چه بخش‌هایی‌ از آمپ رو کنترل میکه. Master Volume هم همونطور که گفتم صدای کلی‌ آمپ رو تنظیم میکنه. آیا تو قسمت FX دستگاه یه Level داری؟ اگه داری Level هم مثل Volume عمل میکنه.
    تو قسمت fx لول نداره. یکم با volume و master کار کردم به این نتیجه رسیدم که volume صدا رو یه جورایی قوی می کنه. مثلا آرتیفیشال هارمونیک که می زنم وقتی volume زیاد باشه صدای بهتری می ده و بیشتر می مونه. یعنی یه جورایی صدا رو از عمق بلند می کنه ولی مستر صدای بلند شده توسط volume رو کم و زیاد می کنه. ولی بازم باید باش کار کنم تا مطمئن بشم.
    برا کشش نت هم همون طور که گفتین یکم با
    Gain
    آمپ کار کردم خوب شد.
    تو سایت خود ibanez تو قسمت مشخصات گیتار خودم دیدم نوشته برا ریتم پیک آپ های neck بهترن. زدم رو پیک آپ neck خیلی تاثیر داشت. الان دیگه مشکلی با کشش ندارم. مرسی از کمکتون.

32. 2 کاربر برای این پست از Ezio_Auditore تشکر کرده اند:

صفحه 83 از 96 نخستنخست ... 337379808182838485868793 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)