لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 90 از 96 نخستنخست ... 4080868788899091929394 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,425 به 1,440 از 1534

موضوع: یادگیری گیتار الکتریک

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    114976
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    3 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    من یه گیتار الکتریک و امپ معمولی خریدم و تازه میخوام گیتارو شروع کنم چند تا سوال برام پیش اومده لطفا دوستان راهنمایی کنید:

1. الان برای شروع لازمه دنبال راهی باشم که بخوام به صدا افکت بدم؟؟(راه منظورمه که حالا یا کارت صدا بگیرم یا یه دستگاه که به امپ وصل کنم و اینا.) چون گفتم امپم معمولیه و به جز صدا و باس و اکو و سرعت افکت خاصی نداره. یا فعلا همینطوری با همین امپ معمولی و گیتار تا چند وقت کار کنم تا پیشرفته شم بعد برم سراغ اونا؟
    2. من الان شرایطی دارم که کلاس نمیتونم برم هر چند خودم تو کلاس رفتم خیلی عقبه خوبی ندارم و کلا هر چیزی رو که خوداموزی رفتم جلو خیلی بهتر یاد گرفتم یا حتی به چیزایی رو تا حد پیشرفته یاد گرفتم منظورم موسیقی نیست. اگه بخوام خودم فعلا شروع به یادگیری کنم چه کتابی رو تهیه کنم؟progressive rhytm guitar & method guitar ها خوبن؟
    3. الان باید با اصول اولیه گیتار شروع کنم یا از همین الان سراغ سبک خاصی برم؟
    ویرایش توسط jaaam : Sunday 7 September 2014 در ساعت 11:38 AM

2. کاربران زیر از jaaam به خاطر این پست تشکر کرده اند:

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    718 بار تشکر شده در 189 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 295/3
    Given: 129/6
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط jaaam [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    من یه گیتار الکتریک و امپ معمولی خریدم و تازه میخوام گیتارو شروع کنم چند تا سوال برام پیش اومده لطفا دوستان راهنمایی کنید:

1. الان برای شروع لازمه دنبال راهی باشم که بخوام به صدا افکت بدم؟؟(راه منظورمه که حالا یا کارت صدا بگیرم یا یه دستگاه که به امپ وصل کنم و اینا.) چون گفتم امپم معمولیه و به جز صدا و باس و اکو و سرعت افکت خاصی نداره. یا فعلا همینطوری با همین امپ معمولی و گیتار تا چند وقت کار کنم تا پیشرفته شم بعد برم سراغ اونا؟
    2. من الان شرایطی دارم که کلاس نمیتونم برم هر چند خودم تو کلاس رفتم خیلی عقبه خوبی ندارم و کلا هر چیزی رو که خوداموزی رفتم جلو خیلی بهتر یاد گرفتم یا حتی به چیزایی رو تا حد پیشرفته یاد گرفتم منظورم موسیقی نیست. اگه بخوام خودم فعلا شروع به یادگیری کنم چه کتابی رو تهیه کنم؟progressive rhytm guitar & method guitar ها خوبن؟
    3. الان باید با اصول اولیه گیتار شروع کنم یا از همین الان سراغ سبک خاصی برم؟
    سلام.
    خب مبارکت باشه.
    1. برای شروع نیازی نیست ولی اگه صدای کسی مد نظرت هست نیازه. منظور از اکو و سرعت رو هم نفهمیدم. دقیق هم مدل آمپ رو بگین بهتر میتونیم پیشنهاد بدیم! یعنی آمپتون distortion یا overdrive نداره؟
    پیشنهاد من حداکثر 6 ماه هست. چون بعدش میبینی حالت بهم می خوره از صداش!

2. اگر اون چیزی که یادگرفتین عملی بوده خوبه و الا موسیقی و گیتار چیزی نیست که بگیم خب مثلا تاریخ بلد نیستم میرم 4 تا کتاب می خونم حفظ میکنم... نه
    اگه از اول یه چیز رو اشتباه یاد بگیری و هر چه قدر بیشتر تثبیت بعدا بیشتر به مشکل میخوری برای ترک اون و اصلاحش..
    اگر دسترسی خوبی به youtube یا هر گونه ویدیو آموزشی داری.. یا حتی بعضی کنسرت ها خوب روی گیتار طرف zoom هست به اصطلاح.. این جوری شاید بتونی یه سری تکنیکات رو خوب یاد بگیری..
    اگه قرار بود بشه تو دانشگاه و مدرسه هیچ کی تدرسی نمی کرد! می گفتن این کتاب و اینم منبع بشینین بخونین و فلان روز هم امتحان! انگاری استاد خوب کلا نداشتین!
    اصلا نمیشه انکار کرد یه استاد خوب رو چون می تونه یه پرسه چند ساله رو در عرض 1 سال با انتقال تجریبات و .. برسونه.
    در رابطه با کتاب که معمولا برای شروع کتابای تروی استینا مورد استفاده قرار میگیره.. به نظرم متاسفانه تو ایران هم منبع بهتری هم نداریم!
    گرچه کتاب خوبی هم هست ولی کلا تنوع متد آن چنانی هم تو ایران نداریم!
    کتابای استیتا ریتم داره و لید.
    کتایای خوبی هست و می تونه در عرض 6ماه یا 1 سال به جایگاه خوبی برسونه در حدی که self study بتونی باشی.
    ولی حتما هر تکنیکی رو یاد گرفتی ببین بقیه چه جوری اون رو اجرا می کنن... یا اینکه میتونی از خودت هم فیلم بگیری نشون بدی تو اینترنت و کسانی هستن که کمک کنن.. حداقل برای شروع! حالا فیسبوک باشه اینجا یا ...
    3. اول دست راست و چپت رو هماهنگ کن به سرعت خوبی برسی.. با همه تکنیکای معروف آشنا شی.. تمیز بزنی بعدا میتونی برای سبک تصمیم بگیری.

4. 5 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    114976
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    3 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط petrucci4eva [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام.
    خب مبارکت باشه.
    1. برای شروع نیازی نیست ولی اگه صدای کسی مد نظرت هست نیازه. منظور از اکو و سرعت رو هم نفهمیدم. دقیق هم مدل آمپ رو بگین بهتر میتونیم پیشنهاد بدیم! یعنی آمپتون distortion یا overdrive نداره؟
    پیشنهاد من حداکثر 6 ماه هست. چون بعدش میبینی حالت بهم می خوره از صداش!

2. اگر اون چیزی که یادگرفتین عملی بوده خوبه و الا موسیقی و گیتار چیزی نیست که بگیم خب مثلا تاریخ بلد نیستم میرم 4 تا کتاب می خونم حفظ میکنم... نه
    اگه از اول یه چیز رو اشتباه یاد بگیری و هر چه قدر بیشتر تثبیت بعدا بیشتر به مشکل میخوری برای ترک اون و اصلاحش..
    اگر دسترسی خوبی به youtube یا هر گونه ویدیو آموزشی داری.. یا حتی بعضی کنسرت ها خوب روی گیتار طرف zoom هست به اصطلاح.. این جوری شاید بتونی یه سری تکنیکات رو خوب یاد بگیری..
    اگه قرار بود بشه تو دانشگاه و مدرسه هیچ کی تدرسی نمی کرد! می گفتن این کتاب و اینم منبع بشینین بخونین و فلان روز هم امتحان! انگاری استاد خوب کلا نداشتین!
    اصلا نمیشه انکار کرد یه استاد خوب رو چون می تونه یه پرسه چند ساله رو در عرض 1 سال با انتقال تجریبات و .. برسونه.
    در رابطه با کتاب که معمولا برای شروع کتابای تروی استینا مورد استفاده قرار میگیره.. به نظرم متاسفانه تو ایران هم منبع بهتری هم نداریم!
    گرچه کتاب خوبی هم هست ولی کلا تنوع متد آن چنانی هم تو ایران نداریم!
    کتابای استیتا ریتم داره و لید.
    کتایای خوبی هست و می تونه در عرض 6ماه یا 1 سال به جایگاه خوبی برسونه در حدی که self study بتونی باشی.
    ولی حتما هر تکنیکی رو یاد گرفتی ببین بقیه چه جوری اون رو اجرا می کنن... یا اینکه میتونی از خودت هم فیلم بگیری نشون بدی تو اینترنت و کسانی هستن که کمک کنن.. حداقل برای شروع! حالا فیسبوک باشه اینجا یا ...
    3. اول دست راست و چپت رو هماهنگ کن به سرعت خوبی برسی.. با همه تکنیکای معروف آشنا شی.. تمیز بزنی بعدا میتونی برای سبک تصمیم بگیری.
    خیلی ممنون از راهنمایی کاملتون.
    1. نه این دو مورد distortion یا overdrive رو نداره میگم امپ معمولی هست. اینم یه عکس ازش.
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ولی خوب همونطور که گفتید فعلا یه 6 ماهی با همین امکاناتی که دارم کار کنم و به سرعت خوبی تو دستام برسم و اصلا با نت ها و... اشنا بشم و بعد دیگه تکراری شد یه فکری برای افکت کنم. به نظرتون اینطوری بهتره؟
    2.در مورد کلاس نه این که هیچوقت نخوام برم ولی الان شرایتش برام جفت و جور نیست که بشه برم اولا تو جایی که زندگی میکنم نتونستم واسه گیتار الکتریک کسی یا جایی پیدا کنم که بم یاد بده و باید برم جای دور تر و الان نمیتونم چون اصلا هنوز تکلیف دانشگاه و این چیزا مشخص نیست و بعدشم معلوم نیست چی بشه. البته یکسری نزدیک چند گیگ ویدیو اموزشی دارم و میخوام کتاب هم بگیرم و با کمک شما دوستان تو انجمن تا یه جاهایی پیش برم و هر وقت جور شد برم کلاس. میخوام تو این مدت گیتارو استفاده کنم.
    3. الان برای شروع و تمرین برای سرعت دست و اشنایی با نت ها و... همین کتاب هایی که گفتم و شما معرفی کردید خوبه؟یه کتاب هست البته مربوط به گیتار کلاسیک مثلا میشه با اون کار کنم برای نت ها و بعضی تکنیک هاش؟
    4. نت ها روی این گیتار و گیتار کلاسیک یکیه؟مثلا اسم نتی که روی فرت اول سیم اول گیتار کلاسیک هست روی الکتریک هم همونه؟اکورد ها و ریتم ها چطور؟منظورم اینه مثلا بخوام اکورد هارو یاد بگیرم باید کدومو شروع کنم اگه نخوام سراغ سبک برم؟

بازم ببخشید طولانی شد. سرتونو درد اوردم.
    ویرایش توسط jaaam : Sunday 7 September 2014 در ساعت 04:14 PM

6. 2 کاربر برای این پست از jaaam تشکر کرده اند:

Rolling_Stone آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    104744
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    63
    145 بار تشکر شده در 59 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط jaaam [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی ممنون از راهنمایی کاملتون.
    1. نه این دو مورد distortion یا overdrive رو نداره میگم امپ معمولی هست. اینم یه عکس ازش.
    ولی خوب همونطور که گفتید فعلا یه 6 ماهی با همین امکاناتی که دارم کار کنم و به سرعت خوبی تو دستام برسم و اصلا با نت ها و... اشنا بشم و بعد دیگه تکراری شد یه فکری برای افکت کنم. به نظرتون اینطوری بهتره؟
    2.در مورد کلاس نه این که هیچوقت نخوام برم ولی الان شرایتش برام جفت و جور نیست که بشه برم اولا تو جایی که زندگی میکنم نتونستم واسه گیتار الکتریک کسی یا جایی پیدا کنم که بم یاد بده و باید برم جای دور تر و الان نمیتونم چون اصلا هنوز تکلیف دانشگاه و این چیزا مشخص نیست و بعدشم معلوم نیست چی بشه. البته یکسری نزدیک چند گیگ ویدیو اموزشی دارم و میخوام کتاب هم بگیرم و با کمک شما دوستان تو انجمن تا یه جاهایی پیش برم و هر وقت جور شد برم کلاس. میخوام تو این مدت گیتارو استفاده کنم.
    3. الان برای شروع و تمرین برای سرعت دست و اشنایی با نت ها و... همین کتاب هایی که گفتم و شما معرفی کردید خوبه؟یه کتاب هست البته مربوط به گیتار کلاسیک مثلا میشه با اون کار کنم برای نت ها و بعضی تکنیک هاش؟
    4. نت ها روی این گیتار و گیتار کلاسیک یکیه؟مثلا اسم نتی که روی فرت اول سیم اول گیتار کلاسیک هست روی الکتریک هم همونه؟اکورد ها و ریتم ها چطور؟منظورم اینه مثلا بخوام اکورد هارو یاد بگیرم باید کدومو شروع کنم اگه نخوام سراغ سبک برم؟

بازم ببخشید طولانی شد. سرتونو درد اوردم.
    همونجور که [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] فرمودن فعلا نیازی به افکت های خاص نداری واقعن , تو 5-6 ماه اول قراره اکورد های اولیه و ساده رو یاد بگیری و یه سری ریتم های خیلی ساده و حواست به اینه که چجوری باید گیتارو بگیرم و چجوری باید پیک رو بگیرم و چجوری باید مضراب بزنم و اینجور چیزایی که فرقی نمیکنه بخای متال کار کنی یا کانتری بهرحال همه ازین مرحله باید بگذرن , بعدش کم کم تفاوت راه ها خودشو نشون میده . پس فعلا بهتره نگران این نباشی که افکت نداری چون اگه هم داشته باشی همچین به کارت نمیاد .
    پیشنهاد من اینه که حتا اگه افکت هم داشتی تو این چند ماه اول اصلا استفاده نکنی , در شرایطی میتونه دقت یادگیری رو هم پایین بیاره برای افراد مبتدی (فرضا اگه از دیستورشن استفاده کنی برای زدن زدن یه آکورد و یه سیمشو ندونسته خفه کرده باشی ممکنه متوجه نشی ولی با حالت Clean اینجور چیزا خیلی بهتر خودشو نشون میده)

من خودم 2 سال هست که موسیقی کار میکنم و متاسفانه هیچ کلاسی نرفتم. یه بار یکی دو جلسه رفتم بعد از اینکه 6 ماه موسیقی کار کرده بودم من از اون استاده بیشتر حالیم بود :)) طرف منو مسخره میکرد که میگفتم توی تکنیک vibrato فرکانس صدا مدام عوض میشه :)) وقتی هم میپرسیدم خب شما که بلدی بگو توی این تکنیک کدوم مشخصه ی صدا تغییر میکنه بحثو عوض میکرد :دی
    خلاصه استاد اگه استاد باشه! هیچ چیز و هیچ چیز نمیتونه جاشو بگیره در پیشرف هنراموز . ولی خب همونجور که گفتم افراد به اصطلاح استادایی هم هستن که از خودت کمتر میدونن و هیچ چیز هم نمیتونه جای اونا رو بگیره برای عقب انداختن هنراموز
    اگه زبان انگلیسیت خوب باشه , میتونی از منابع بسیار زیادی هم استفاده کنی
    یه مورد دیگه که شاید در حد استاد خوب مهم باشه , پیدا کردن یه نفر (ترجیحا با تجربه تر از خودت) برای همنوازی هست.

بنظرم یکی از چیزایی که برا شروع میتونه توی انتخابات باشه اموزش learn and master guitar هست اگه زبان انگلیسیت خوبه. لینکش :
    تمرینات زیادی داره چه اکورد و ریتم نوازی و چه ملودی نوازی . همش هم بصورت ویدیویی نشون میده. نت نویسی هم داره به علاوه فایل های صوتی پس زمینه برای تمرینات اهنگ ها
    تا قسمت 9 این مجموعه رو هم برای همه ی گیتار نواز ها لازمه که یاد بگیرن. بعدش کم کم وارد مباحث مربوط به سبک ها میشه

سوال اخرت هم در مورد نت و در واقع کوک گیتار های مختلف , اره گیتار اکوستیک و الکتریک و کلاسیک نت هاش یکی هست. ملودی ها و ریتم و اکورد ها رو توی این گیتار ها به یک شکل مشابه میزنن

اکورد های پوزیسیون باز یا پوزیسیون اول (بهشون اکورد های کابویی هم میگن!:دی) اولین اکورد هایی هستن که باید یاد بگیری.
    سعی کن اون اموزش بالاییه که گفتم رو دانلود کنی .

8. 2 کاربر برای این پست از Rolling_Stone تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    163 بار تشکر شده در 104 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/0
    Given: 87/0
    میزان امتیاز
    11

درود
    یه سوال داشتم راجع به کتاب ریتم گیتار تروی
    تو این کتاب ریتم دیستروشن مثله همون ریتم هایی تو گیتار کلاسیک یا سبک پاپ آموزش داده میشه یا تئوریه گیتار به همراه راه افتادن دست هست اصن چیه دقیقن؟

مثلن من الان یه توالی آکوردی ساختم تو گرفتنش هم مشکلی ندارم ولی ریتم رو نمیدونم چی بزارم که یه ترک موزیک بشه؟
    بعد ریتم توی صدای کلین با دیستروشن خیلی فرق داره ، اصن نمیدونم چجوری رو این آکوردهایی که مد نظرمه ریتم بزارم

حالا این کتاب ریتم تروی آیا میتونه مشکله منو حل کنه؟
    اگه پیشنهاد کنید من چه رویه ای رو الان پیش بگیرم ممنون میشم خیلی لنگم مخم دیگه نمیکشه

سپاس
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

10. کاربران زیر از chali به خاطر این پست تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

خوب مثه اینکه منظورمو بد رسوندم که کسی جواب نداد

من الان نیاز به تجربه تو نواختن آهنگ هایی (ریفه ریتمه لیکه هر چی هست) با تکنیک ساده و بررسی هارمونی اونها رو دارم ، جز بلوز کانتری فولک راک متال فرقی نداره
    اون هم نه برای بالا بردن تکنیک فقط از جهت تئوری و هارمونی چون الان دارم کلاس تئوری رو میگذرونم و نیاز دارم.
    من کتاب ریتم تروی رو طوطی وار خوندم ولی چیزی دستگیرم نشد حالا به نظر شمایی که تجربه داری ریتم تروی جوابگو هست یا نه؟
    یا کتاب دیگه پیشنهاد میکنید؟

همین

خوب من خودم میتونم برم سراغ آهنگها و لیک های ساده همین الان هم همین کارو میکنم ولی گفتم سوال کردنش عیبی نداره :)

سپاس
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

12. کاربران زیر از chali به خاطر این پست تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

درود
    دوستان من فکر کنم چوب نداشتن استاد رو خوردم

عکس هایی که آپلود کردم مربوط به کتاب آقای گوان هست تمرین های 1 ، 2 ، 12 حالا تو تمرین یک مشخص کرده که انگشت گذاری به چه صورت هست ولی از دو به بعد مشخص نکرده تو تمرین شماره دو رو اون نتی که با خودکار مشخص کردم علامت ؟3 رو گذاشته آیا این علامت یعنی اون نت رو باید با انگشت شماره سه بگیرم و قلبیش رو که مشخص نکرده با چهار؟
    چون من تا حالا هر دو نت رو با انگشت چهار میگرفتم حتی با تمپو 80 هم تمییز در نمیومد
    و تو تمرین دوازده چطور که هیچ کدوم رو مشخص نکرده؟

سپاس

ویرایش توسط chali : Thursday 18 September 2014 در ساعت 12:16 AM
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

14. کاربران زیر از chali به خاطر این پست تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط chali [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود
    دوستان من فکر کنم چوب نداشتن استاد رو خوردم

عکس هایی که آپلود کردم مربوط به کتاب آقای گوان هست تمرین های 1 ، 2 ، 12 حالا تو تمرین یک مشخص کرده که انگشت گذاری به چه صورت هست ولی از دو به بعد مشخص نکرده تو تمرین شماره دو رو اون نتی که با خودکار مشخص کردم علامت ؟3 رو گذاشته آیا این علامت یعنی اون نت رو باید با انگشت شماره سه بگیرم و قلبیش رو که مشخص نکرده با چهار؟
    چون من تا حالا هر دو نت رو با انگشت چهار میگرفتم حتی با تمپو 80 هم تمییز در نمیومد
    و تو تمرین دوازده چطور که هیچ کدوم رو مشخص نکرده؟

سپاس

اون عدد 3 روی نت شماره انگشت نیست. شما یه Block از Fret هفتم تا دهم داری که بترتیب انگشتهای اشاره، وسط، حلقه و کوچک روی این Fret‌ ها و بر روی سیمهای مختلف کار می‌کنن. متأسفانه اینهمه عکس انداختی، یه دونش مستقیماً از چیزی که برات سوال شده ننداختی. همه با زاویه بوده. در نتیجه بنده نفهمیدم آیا اون علامت سواله که کنار عدد 3 قرار داره یا یه چیز دیگه. حداقل بگو اون علامت چیه. در آخر وقتی‌ میخوای عکس آپلود کنی‌ (حتی دوستان دیگه) لطفاً در همین سایت آپلود کن و لینک بده. بدبخت شدیم تا باز شدن این عکس ها.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

16. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

اون عدد 3 روی نت شماره انگشت نیست. شما یه Block از Fret هفتم تا دهم داری که بترتیب انگشتهای اشاره، وسط، حلقه و کوچک روی این Fret‌ ها و بر روی سیمهای مختلف کار می‌کنن. متأسفانه اینهمه عکس انداختی، یه دونش مستقیماً از چیزی که برات سوال شده ننداختی. همه با زاویه بوده. در نتیجه بنده نفهمیدم آیا اون علامت سواله که کنار عدد 3 قرار داره یا یه چیز دیگه. حداقل بگو اون علامت چیه. در آخر وقتی‌ میخوای عکس آپلود کنی‌ (حتی دوستان دیگه) لطفاً در همین سایت آپلود کن و لینک بده. بدبخت شدیم تا باز شدن این عکس ها.

رو خود سایت از بس آپلود کردم نشد دیگه میخواستم بیخیال بشم وقتی نمیشه دیگه مجبورم یه جا دیگه آپلود کنم.

لینک دانلود خود کتاب رو تو قسمت دانلود کتاب های آموزشی گذاشتم

رو بقیه نت ها رو میدونم ولی انگشت گذاری رو اون دو تا باره 10 چجوریه؟

اینم عکس از خود پی دی اف

باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

18. کاربران زیر از chali به خاطر این پست تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط chali [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    رو خود سایت از بس آپلود کردم نشد دیگه میخواستم بیخیال بشم وقتی نمیشه دیگه مجبورم یه جا دیگه آپلود کنم.

اینم عکس از خود پی دی اف

در رابطه با انگشت گذاری، هر جا عدد ۷ میبینی‌ باید با انگشت یک بزنی‌، عدد ۸ با انگشت دو، عدد ۹ با انگشت سه، و عدد ۱۰ رو با انگشت چهار. حالا روی هر سیمی که باشه. در رابطه با اون عدد ۳ و علامتی که روشه، از اونجایی که علامت رو نشناختم، میتونه منظور این باشه که نت‌های قرار گرفته مابین این دو عدد به صورت Triplet نواخته میشه. البته مطمئن نیستم و فکر کنم بهترین جواب رو هانی شبابی بتونه بهت بده.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

20. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

اینم عکس از خود پی دی اف

سلام

راستش منم دقیقا نمیدونم اون علاومت سوال که کنار 3 نوشته شده منظورش چیه. باید توی توضیحات مربوطه در کتاب، نوشته شده باشه.

برداشت من این هست که هرجا این علامت وجود داره، چون انگشت چهارم در سیم های قبلی یا بعدی، درگیر هست و باید برای نواختن نت مورد نظر، یک سیم بالا تر یا پایین تر بره، برای همین منظور، استثنائا اشاره داره که از انگشت سوم بجای انگشت چهارم استفاده بشه و مجددا در صورتی که اون علامت دیگه وجود نداشت، انگشت گذاری به حالت عادی خودش برگرده.
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

22. 3 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

خوب معلوم شد. نت‌هایی‌ که این علامت „؟” روشونه، برای نواختنشون بهتره که بجای انگشت چهارم، از انگشت سوم استفاده بشه.
    Rockers Nation

24. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

ممنون از شما دوستان
    یه عکس دیگه گذاشتم از کل صفحه مثه این که نیومده اینجا میزارم راجع به علامت تو متن توضیح داده ولی من انگلیسی بلد نیستم ولی فکر کنم همونه که هانی گفتش
    با انگشت سه گرفتنش خیلی بهتر میشه ، سخت میشه ولی تمیز در میاد

سپاس
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

26. کاربران زیر از chali به خاطر این پست تشکر کرده اند:

0Nima0 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    85354
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    164
    224 بار تشکر شده در 86 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 54/0
    Given: 60/1
    میزان امتیاز
    11

تجربه ای که تا حالا از گیتار الکتریک داشتم این بوده که گیتار الکتریک یک ساز مکمله خیلی جاها حتی تو کنسرتای متال تک تک سازا فضا رو پر نمیکنن و نیاز شدیدی به هم دارن و نیاز به سازای دیگه برا پر کردن فضا داره غیر حالتایی که سوییپ یا شردینگ و .. میرن که برای من خیلی سخته بخوام به اون سرعت برسم
    حس من نسبت به الکتریک تو موارد بالا درسته ؟
    چطور میشه با الکتریک مثل پیانو یا گیتار کلاسیک فضارو پر کرد باید چه چیزی یاد بگیرم
    یا چنتا مثال برام بزنید از آهنگایی که با گیتار الکتریکه و فضا کاملا پره خود گیتاره و آهنگ کامل و مستقلی هست
    ویرایش توسط 0Nima0 : Sunday 21 September 2014 در ساعت 09:58 PM

28. 2 کاربر برای این پست از 0Nima0 تشکر کرده اند:

Favilla آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    24749
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    1,695
    1,347 بار تشکر شده در 360 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Favilla on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/8
    Given: 47/13
    میزان امتیاز
    15

اگر برداشت تکنیکی از فرمایش شما داشته باشم باید بگم که هر سازی با توجه به نحوه ی ساخت و طراحیش دارای ویژگی مونوفونیک یا پلی فونیک هست. که غریب به اتفاق ساز هایی که طبع پلی فونیک (چند صدایی) دارند میتونن مونوفونیک هم باشند .
    برای مثال گیتار کلاسیک (تقریبا) و گیتار هارپ و خود هارپ یا پیانو و خانواده ی ساز های کلاویه ای این قابلیت رو دارند که میتوان در اونها چند صدایی جداگانه و مکمل بوجود آورد ، اما ویولن و گیتار الکتریک (در حالت اُوِردرایو) یا ساز های بادی غیر کلاویه ای استعداد کمی برای تولید چند صدای همزمان دارند ، یعنی برای چندصدایی شدنشون محدودیت وجود داره و بعضا اصلا نمیتونن چند صدایی بشن . البته سوئیپ پیکینگ چند صدایی همزمان نیست فقط نوعی تکنیک برای اجرای سریع آرپژیوس هاست.

برای همینه که اصولا این ساز ها بطور سولو با همراهی ارکستر یا ساز های همنوع اکتاو پائینشون (باس بعد کنتراباس و ...) اجرا میشن . درحالی که در ساز های کلاویه ای ، ملودی و مکمل ملودی (اعم از ریتم یا هارمونی یا کنترپوان ملودی) قابلیت اجرا در یک ساز رو دارند .

البته تاجایی که بنده حضور ذهن دارم اکثر سولو های خوب گیتار الکتریک نیاز به مکمل ملودی دارند و تنها اجرا کردنشون چندان امر جالبی نیست.

30. 5 کاربر برای این پست از Favilla تشکر کرده اند:

0Nima0 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    85354
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    164
    224 بار تشکر شده در 86 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 54/0
    Given: 60/1
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Favilla [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اگر برداشت تکنیکی از فرمایش شما داشته باشم باید بگم که هر سازی با توجه به نحوه ی ساخت و طراحیش دارای ویژگی مونوفونیک یا پلی فونیک هست. که غریب به اتفاق ساز هایی که طبع پلی فونیک (چند صدایی) دارند میتونن مونوفونیک هم باشند .
    برای مثال گیتار کلاسیک (تقریبا) و گیتار هارپ و خود هارپ یا پیانو و خانواده ی ساز های کلاویه ای این قابلیت رو دارند که میتوان در اونها چند صدایی جداگانه و مکمل بوجود آورد ، اما ویولن و گیتار الکتریک (در حالت اُوِردرایو) یا ساز های بادی غیر کلاویه ای استعداد کمی برای تولید چند صدای همزمان دارند ، یعنی برای چندصدایی شدنشون محدودیت وجود داره و بعضا اصلا نمیتونن چند صدایی بشن . البته سوئیپ پیکینگ چند صدایی همزمان نیست فقط نوعی تکنیک برای اجرای سریع آرپژیوس هاست.

برای همینه که اصولا این ساز ها بطور سولو با همراهی ارکستر یا ساز های همنوع اکتاو پائینشون (باس بعد کنتراباس و ...) اجرا میشن . درحالی که در ساز های کلاویه ای ، ملودی و مکمل ملودی (اعم از ریتم یا هارمونی یا کنترپوان ملودی) قابلیت اجرا در یک ساز رو دارند .

البته تاجایی که بنده حضور ذهن دارم اکثر سولو های خوب گیتار الکتریک نیاز به مکمل ملودی دارند و تنها اجرا کردنشون چندان امر جالبی نیست.
    تشکر منم فقط میخواستم بدونم دیدم درسته یا نه که با توجه به توضیحتون کاملا متوجه شدم خط قرمز همون چیزیه که میخواستم بدونم
    بله میدونم سوییپ و شردینگ چند صدایی نیست اما به علت بالا بودن سرعت تقریبا فضای خالیو پر میکنه
    ************************************************** *

یکی لطف کنه برام Grace Note و نحوه اجراشو توضیح بده
    اونیه که خط روشه و تو تبلچر عددش کوچیک نوشته شده درسته ؟

32. 2 کاربر برای این پست از 0Nima0 تشکر کرده اند:

صفحه 90 از 96 نخستنخست ... 4080868788899091929394 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)