لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 16 از 67

موضوع: تمنا...........

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوست من جناب امیدوار عزیز
    کار زیباتون رو چند بار گوش دادم کار بسیار خوبی بود ولی دوست خوبم، من از سبک پاپ هیچ نمیدونم و اصولا نقد و بررسی یک قطعه پاپ از منظر قوانین کلاسیک کاری اشتباه و غیر فنیه خصوصا از طرف بنده که این سبک رو تنها در جایی میشنوم که دوست دیگه ای درحال گوش دادن به اون باشه.
    ولی بهرحال نکاتی به ذهن حقیر رسید که فکر کردم گفتنش حداقل بهتر از نگفتنش باشه:
    بنظرم یک هنرمند آهنگساز که شما باشید رسالتی بسیار بزرگتر از تنها ساخت آهنگ و به قولی کمپزوسیون صداها داره. و اون تغییر و مدیریت ذائقه موسقیایی شنونده و حرکت دادن اون بسمت موسیقی درست تر و غنی تره، خصوصا اگه راجع به پاپ صحبت کنیم که رنج وسیعی از شنونده های نچندان آشنا به موسیقی رو در بر میگیره، آهنگساز رسالتی سنگینتر داره.
    من هم خب مثله بسیاری از افراد دورو ورم پر از موسیقی پاپ سطح بالا و پایینه ولی چیزی که بنده بسیار جای اون رو خالی میبینم نیم نگاهی به برخی ایده ها و راه کارهاییه که به وفورو و در سطح بسیار بالایی در قطعات کلاسیک دیده میشه.
    برای نمونه عرض میکنم کار زیبای شما در تنالیته دو مینور شروع، ادامه و خاتمه پیدا میکنه بدون هیچ مدولاسیونی. البته این واقعیت قابل درکه که اگه این کارو میکردید شاید به شما خرده میگرفتن که کاری غیر عادی رو ارائه دادید ولی این یک شکست نیست بلکه یک موفقیته. من به ذهن آماتورم اینطور رسید که چقدر خوب بود موسیقی پیش درآمد در می بمل ماژور نوشته میشد. می بمل جاییه که وکال از اونجا شروع میشه و ذهن شنونده رو متوجه اون میکنه . موسیقی بعد با فواصل دیسونانس در فضایی ناپایدار بکمک آکوردهای مینور 9 ادامه پیدا میکنه تا شنونده در انتظار حل شدن فضای ناپایدار در یک کنسونانس مثل دو مینور لحظه شماری کنه (میشد قبلش به سل مینور رفت) و وکال از درجه دوم همین گام شروع کنه و موسیقی با همین پیچ و تاب ها ادامه پیدا کنه.
    این فقط یک ایدست. میتونستید در اواسط آهنگ حتی وزن 4/4 رو به مثلا 4/2 تغییر بدید سپس به 4/4 برگردید و یا ایده های بیشتری رو میتونستید با وسعت بخشیدن به دینامیک صوتی(کرشندوها و دیکرشندوها با وسعت بیشتر) ارکستر مثلا بکمک قوت بیشتر بخشیدن به صدای بادی برنجی ها تجربه کنید و یا نقش بیشتری به ویلسل و کنترباس ها بدید.
    و در پایان این رو صادقانه عرض میکنم این کار هرچند با صداهای سمپل شده ساخته شده، ولی غنی تر از بسیاری از کارهای پاپ مربوط اسم های بزرگه.

با تشکر از شما دوست گرانقدرم.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

2. کاربران زیر از amir1055 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)