لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از 65 به 67 از 67

موضوع: تمنا...........

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوست من جناب امیدوار عزیز
    کار زیباتون رو چند بار گوش دادم کار بسیار خوبی بود ولی دوست خوبم، من از سبک پاپ هیچ نمیدونم و اصولا نقد و بررسی یک قطعه پاپ از منظر قوانین کلاسیک کاری اشتباه و غیر فنیه خصوصا از طرف بنده که این سبک رو تنها در جایی میشنوم که دوست دیگه ای درحال گوش دادن به اون باشه.
    ولی بهرحال نکاتی به ذهن حقیر رسید که فکر کردم گفتنش حداقل بهتر از نگفتنش باشه:
    بنظرم یک هنرمند آهنگساز که شما باشید رسالتی بسیار بزرگتر از تنها ساخت آهنگ و به قولی کمپزوسیون صداها داره. و اون تغییر و مدیریت ذائقه موسقیایی شنونده و حرکت دادن اون بسمت موسیقی درست تر و غنی تره، خصوصا اگه راجع به پاپ صحبت کنیم که رنج وسیعی از شنونده های نچندان آشنا به موسیقی رو در بر میگیره، آهنگساز رسالتی سنگینتر داره.
    من هم خب مثله بسیاری از افراد دورو ورم پر از موسیقی پاپ سطح بالا و پایینه ولی چیزی که بنده بسیار جای اون رو خالی میبینم نیم نگاهی به برخی ایده ها و راه کارهاییه که به وفورو و در سطح بسیار بالایی در قطعات کلاسیک دیده میشه.
    برای نمونه عرض میکنم کار زیبای شما در تنالیته دو مینور شروع، ادامه و خاتمه پیدا میکنه بدون هیچ مدولاسیونی. البته این واقعیت قابل درکه که اگه این کارو میکردید شاید به شما خرده میگرفتن که کاری غیر عادی رو ارائه دادید ولی این یک شکست نیست بلکه یک موفقیته. من به ذهن آماتورم اینطور رسید که چقدر خوب بود موسیقی پیش درآمد در می بمل ماژور نوشته میشد. می بمل جاییه که وکال از اونجا شروع میشه و ذهن شنونده رو متوجه اون میکنه . موسیقی بعد با فواصل دیسونانس در فضایی ناپایدار بکمک آکوردهای مینور 9 ادامه پیدا میکنه تا شنونده در انتظار حل شدن فضای ناپایدار در یک کنسونانس مثل دو مینور لحظه شماری کنه (میشد قبلش به سل مینور رفت) و وکال از درجه دوم همین گام شروع کنه و موسیقی با همین پیچ و تاب ها ادامه پیدا کنه.
    این فقط یک ایدست. میتونستید در اواسط آهنگ حتی وزن 4/4 رو به مثلا 4/2 تغییر بدید سپس به 4/4 برگردید و یا ایده های بیشتری رو میتونستید با وسعت بخشیدن به دینامیک صوتی(کرشندوها و دیکرشندوها با وسعت بیشتر) ارکستر مثلا بکمک قوت بیشتر بخشیدن به صدای بادی برنجی ها تجربه کنید و یا نقش بیشتری به ویلسل و کنترباس ها بدید.
    و در پایان این رو صادقانه عرض میکنم این کار هرچند با صداهای سمپل شده ساخته شده، ولی غنی تر از بسیاری از کارهای پاپ مربوط اسم های بزرگه.

با تشکر از شما دوست گرانقدرم.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

2. کاربران زیر از amir1055 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    1,182 بار تشکر شده در 290 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 13/0
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست من جناب امیدوار عزیز
    کار زیباتون رو چند بار گوش دادم کار بسیار خوبی بود ولی دوست خوبم، من از سبک پاپ هیچ نمیدونم و اصولا نقد و بررسی یک قطعه پاپ از منظر قوانین کلاسیک کاری اشتباه و غیر فنیه خصوصا از طرف بنده که این سبک رو تنها در جایی میشنوم که دوست دیگه ای درحال گوش دادن به اون باشه.
    ولی بهرحال نکاتی به ذهن حقیر رسید که فکر کردم گفتنش حداقل بهتر از نگفتنش باشه:
    بنظرم یک هنرمند آهنگساز که شما باشید رسالتی بسیار بزرگتر از تنها ساخت آهنگ و به قولی کمپزوسیون صداها داره. و اون تغییر و مدیریت ذائقه موسقیایی شنونده و حرکت دادن اون بسمت موسیقی درست تر و غنی تره، خصوصا اگه راجع به پاپ صحبت کنیم که رنج وسیعی از شنونده های نچندان آشنا به موسیقی رو در بر میگیره، آهنگساز رسالتی سنگینتر داره.
    من هم خب مثله بسیاری از افراد دورو ورم پر از موسیقی پاپ سطح بالا و پایینه ولی چیزی که بنده بسیار جای اون رو خالی میبینم نیم نگاهی به برخی ایده ها و راه کارهاییه که به وفورو و در سطح بسیار بالایی در قطعات کلاسیک دیده میشه.
    برای نمونه عرض میکنم کار زیبای شما در تنالیته دو مینور شروع، ادامه و خاتمه پیدا میکنه بدون هیچ مدولاسیونی. البته این واقعیت قابل درکه که اگه این کارو میکردید شاید به شما خرده میگرفتن که کاری غیر عادی رو ارائه دادید ولی این یک شکست نیست بلکه یک موفقیته. من به ذهن آماتورم اینطور رسید که چقدر خوب بود موسیقی پیش درآمد در می بمل ماژور نوشته میشد. می بمل جاییه که وکال از اونجا شروع میشه و ذهن شنونده رو متوجه اون میکنه . موسیقی بعد با فواصل دیسونانس در فضایی ناپایدار بکمک آکوردهای مینور 9 ادامه پیدا میکنه تا شنونده در انتظار حل شدن فضای ناپایدار در یک کنسونانس مثل دو مینور لحظه شماری کنه (میشد قبلش به سل مینور رفت) و وکال از درجه دوم همین گام شروع کنه و موسیقی با همین پیچ و تاب ها ادامه پیدا کنه.
    این فقط یک ایدست. میتونستید در اواسط آهنگ حتی وزن 4/4 رو به مثلا 4/2 تغییر بدید سپس به 4/4 برگردید و یا ایده های بیشتری رو میتونستید با وسعت بخشیدن به دینامیک صوتی(کرشندوها و دیکرشندوها با وسعت بیشتر) ارکستر مثلا بکمک قوت بیشتر بخشیدن به صدای بادی برنجی ها تجربه کنید و یا نقش بیشتری به ویلسل و کنترباس ها بدید.
    و در پایان این رو صادقانه عرض میکنم این کار هرچند با صداهای سمپل شده ساخته شده، ولی غنی تر از بسیاری از کارهای پاپ مربوط اسم های بزرگه.

با تشکر از شما دوست گرانقدرم.
    دوست و سرور گرامی جناب امیر سلام و درود بر شما و سپاس از بابت نظرات خوبتان.

اما در این مورد با اجازه شما چند نکته به ذهنم رسید که عرض خواهم کرد:

ابتدا در مورد رسالت یک آهنگساز باید بگویم که به شدت هم نظریم!. فکر می کنم تمام دوستانی که در اینجا با بنده حقیر آشنا هستند می دانند که دغدغه من در ساخت آهنگ همیشه همین بوده که در حد توان ناچیزم سطح درک و دانش شنوندگان را بالاتر ببرم و در این راه به هیچ عنوان تعارف و خود سانسوری ندارم.
    اما در مورد پاپ!!
    من مقداری نسبت به این شیوه سبک بندی معترض هستم. بنده خودم به عنوان یک مدرس بسیار ناچیز هارمونی کلاسیک کنترپوان و ارکستراسیون عاشق موسیقی کلاسیک هستم. اما عمیقا نسبت به „کلمه پاپ” آلرژی پیدا کرده ام. قطعه ای در سبک ارکسترال نوشته میشود. تمام بافت ارکستر دربرگیرنده خانواده های اصلی سازهای ارکسترال هستند ولی فقط به صرف اینکه آهنگساز و تنظیم کننده اثر تشخیص داده در این قطعه درامز نیز لازم است ناگهان اسم سبک عوض می شود و می شود پاپ!!! و بعد گفته می شود که نمی توان با معیارهای موسیقی کلاسیک یک اثر پاپ را سنجید! اینجا دیگر اصلا مهم نیست که آهنگساز در تمام بافت هارمونی خود مراقب تمام قوانین نظیر عدم وجود اکتاو و پنجم موازی و حل آکوردهای سونت (فاصله شیطانی) ، ششم افزوده و ... بوده است. دیگر اصلا صحبتی نمی شود از اینکه در این اثر کادانس جملات و فرمول های هارمونیک چگونه بوده است، از آکوردهای غرضی و آلتراسیون ها چقدر بهره گرفته شده از باس های کروماتیک. از حرکت های باس پله ای و تقابل های رنگ آمیزی دیزالو ها و سایر نکات ارکستراسیون حرفی به میان نمی آید از تلفیق و تقطیع دقیق شعر و موسیقی حرفی گفته نمی شود ... و به خاطر همان درام کل اثر زیر سوال و مهر (پاپ بودن) می رود!

اینجاست که باید پرسید آیا آهنگساز مجاز به استفاده از رنگ های دلخواهش نیست؟ و اگر چنین کرد مهر پاپ به کارش خواهد خورد و با این مهر دیگر نمی توان این کار را با معیارهای موسیقی کلاسیک بررسی کرد؟ فقط به خاطر همان درامز؟

فکر نمی کنم این موضوع چندان درست و عادلانه باشد.

در مورد مدولاسیون صد البته من عاشق مدولاسیون هستم و برعکس آنچه گفتید اصلا هم مهم نیست که به خاطر مدولاسیون مورد سرزنش و خورده گرفتن دیگران باشم و یا نه چون من برای خوش آمد دیگران آهنگ نمی سازم. بلکه برعکس در کارهای دیگر من مدولاسیون های بسیاری وجود دارد در این کار که به کمک دوست عزیزم خسرو مشعوف نازنین ساخته و تنظیم شده به غیر از کادانس پلاگال و سوم پیکاردی در آخر قطعه که فضای کار را به ماژور سوق می دهد، نیاز دیگری به مدولاسیون با توجه به این شعر حس نشد.

باز هم از بابت لطفی که به من داشتید و وقتی که برایم گذاشتید و پاسخم را دادید از شما دوست فرزانه و عزیز بی نهایت سپاسگزارم.

محمد امیدوار تهرانی 8/3/1389

4. 2 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    1,182 بار تشکر شده در 290 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 13/0
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    15

دوستان عزیز و گرامیم بعد از غیبتی طولانی درودی دگر بار بر شما.

بعد از شنیدن نظرات خوب شما بزرگواران قطعه جدید دیگری را ساخته ایم و بنده آن را خوانده ام که تمام این مدت درگیر ساخت و ویرایش آن بودیم.

نام این اثر „رویای زیبا” است و به زودی آن را برای دانلود خواهم گذاشت امیدوارم همانطوری که در مورد این قطعه (تمنا) نسبت به بنده لطف داشته اید و مرا از نظرات خوبتان بهره مند ساخته اید در مورد قطعه رویا نیز با نظرات سازنده و خوبتان بنده حقیر را یاری بفرمائید.

با سپاس و قدر دانی بی انتها از همه شما عزیزان.

6. 2 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)