نقل قول نوشته اصلی توسط sahigalile [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
با تشکر بسیار اما چند نکته
1 : اون یاماها G 230 ارزش داره بخرم البته جایی که دسته به بدنه نصب میشه لاابش ترک خورده که من زدم دیدم اصلا گز نمیده
2 : رودریگز رو تو نمایندگیش دیدم و گفت فلامنکو هست حدود 350 بود
3 : من مارک هایی که تو اینترنت سرچ کردم اینا بوده : sanchez, rodriguez, hofner, aria, ramirez, yamaha به نظر شما برای بودجه حدود 300 تا 350 من کدوم بهتره ؟
البته نظر خودم روی رودریگز هست چون مارک هایی مثل رامیرز و الحمبرا ملیونی هستن ولی نظر شما هم مورد احترام هست.
و در اخر یه گیتار کلاسیک باید صداش بم و دل نشین باشه درسته ؟
با تشکر از شما

1. بستگی داره به چه قیمتی بده... (البته نمیدونم اون ترک چه جوریه و اگه من بودم ریسک نمیکردم و اونو نمیگرفتم چون ممکنه بعدها دیگه قابل استفاده نباشه)...

2. من هنوز نمیدونم اون مدل رودریگز چی هست ولی خب اگه فلامنکو میخوای و صدای خوبی داره میتونه گزینه خوبی باشه(البته کلی میگم و چون نمیدونم چه مدلی رو میخوای بگیری و صداشو تا به حال نشنیدم)...

3. به نظر من از این 3مارک انتخاب کن (ramirez - rodriguez - sanchez) ولی سانچز میدونم توی این حدود قیمت 2تا مدل S 10 وS 20 داره که اگه من باشم اینقدر پول برای اون سازها نمیدم ولی مدلهای بالاترش خیلی عالی هستند...

دوست عزیز یه نکته بگم که مارکهایی که خیلی معروفند معمولا سازهای ارزون جالبی ندارن و فقط چندتا مدل میدن تا اون طیف مشتری رو هم راضی نگه دارن...

به نظر من الحمرا سازهای بی نقصی میسازه ولی ساز نسبت به قیمتش اصلا نمیارزه و یعنی مثلا میتونی با 1 میلیون ساز خیلی بهتری از یه مارک دیگه بخری...

زیاد روی مارک توجه نکن و ببین چه سازی توی بودجه شما صدای بهتر و دلنشین تری میده و صدای چه مدل رو بیشتر دوست داری...

در مورد سوال آخر بگم که همه گیتارها از صدای بم و زیر تشکیل شده و تفاوت بیشتر روی زنگ و طنین صدا هست... (البته بعضی سازهای ارزون هستن که صداشون یا خیلی بمه و یا خیلی زیره ولی ساخت خوب همیشه در تعادل هست)...