نقل قول نوشته اصلی توسط Hope20 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
شب بخیر
در درجه نخست ممنون از پاسخگویی
پیش از اینکه به ادامه پرسش بپردازم عرض کنم واقعا از آشنایی با شخصیت شخیصی چون شما خوشبخت م(چند ساعتی مشغول سرک کشی به مطالب و فعالیت های چشمگیر شما در نت آهنگ بودم) و حال از هم کلامی با جناب آقای احمدی جدا خرسندم.
پس میشود اینطور نتیجه گرفت که دسته بروی دست چپ فقط برای حفظ تعادل است و نه بیش تر, اما از دیگر سو واقعا نمیتوان تاثیرش را نادیده گرفت زیرا اگر دست چپ زیر دسته نباشد چانه دبه درد می آید
یک جا فرمودید „برای شروع آرشه یه مقدار سطح تماس بین نقاط تماس رو کم می کنیم (یعنی کمی دست رو جدا می کنیم ... خیلی کم)” میشه این را بیشتر باز کنید , اگر تصویری ضمیمه بشه فوق العاده س استاد
این چند روز بسیار روی ویبره کار میکنم و تونستم با مترونمم در درجه 250 ویبره بزنم (به این معنی که با روشن شدن چراغ انگشت رو به جلو و چراغ بعدی به عقب بازمیگردونم) ممکنه بفرمایید حد مطلوب و اعلا چه عددی هست یا بفرمایید که خودتون حدودا روی چه درجه ای در تند ترین حالت میزنید که چنان اثرهای فاخری پدید آورده اید
با تشکر قبلی
شب شما هم بخیر
خواهش می کنم. بنده اینجا هستم برای پاسخگویی.
خیلی لطف دارید به بنده ی کمترین. من هم خوشحال و خوشبختم که در خدمت شما و دیگر دوستان هستم. به نت آهنگ خوش آمدید.
بدون گرفتن دست چپ هم فشار زیادی نباید روی چانه بیاد. من همیشه میگم که استایل نوازندگی نمره داره ... یعنی مثلا استایل یه نفر ۱۷ هست استایل بنده ۱۶ ... همه باید سعی کنیم به استایل ۲۰ نزدیک بشیم (بعضیا فکر می کنن اگه ویلن رو فقط صحیح بگیرن کافیه ...)
من عذرخواهی می کنم ... اشتباه نوشتم. به خاطر حجم کاری فراوان ... شروع آرشه نه شروع ویبره (یا به بیان بهتر اجرای ویبره) ‌... متن رو ملاحظه کنید. تصحیحش کردم. یعنی اینکه وقتی میخوایم ویبره بدیم باید تمرکز فقط روی محل نشستن انگشت روی فینگربرد و اجرای ویبره باشه و تماس دست و انگشت شست با دسته ی ساز باید خیلی کم باشه ... به نوعی میشه گفت باید دسته رو شل بگیرین.
عکس که نه ولی اگه میشد با فیلم نشون داد خیلی خوب بود که متاسفانه من فعلا امکان فیلم برداری ندارم. ولی توی اجراهای مختلف اگه نگاه کنین متوجه میشین.
ما انواع ویبره داریم ... دوتا از مهم ترین انواع ویبره ویبره ی ریز و ویبره ی بزرگ هست (البته اینا اصطلاح هست... اصطلاحات انگلیسیش الان در خاطرم نیست) ‌ ویبره ی ریز بیشتر با مچ انجام میشه و ویبره ی بزرگ بیشتر با کمک ساعد (که در کارهای کلاسیک خیلی کاربرد داره)
اما سرعت زیاد مد نظر نیست. وقتی ویبره رو یاد گرفتین کم کم میتونین ویبره های سریع رو هم انجام بدین. صحیح اجرا کردن ویبره مهمه.
بنده تمام قطعاتی که نواختم و می نوازم در حد متوسط هست و هنرجویی محسوب میشه. ممنون از لطف شما ولی اثر فاخری نبوده.
یه جایی فرمودین استاد ... باید بگم که بنده هم مثل حضرتعالی هنرجو هستم.