سلام

من یکی دو سالی هست که پیانو میزنم ، میخوام تابستون ، یا شاید هم سال دیگه عید ، یه ساز جدید رو کنار پیانو شروع کنم.

توی سازهای غربی گیتار رو خیلی دوست دارم ، تو ساز های ایرانی سه تار رو.

چیزی که این انتخاب رو سخت کرده اینه : من از بچگی با موسیقی کلاسیک بزرگ شدم بعد از 10 - 11 سالگی ر? تم سراغ موسیقی های ایرانی ، به همین خاطر از هر دو موسیقی به اندازه ی زیادی لذت میبرم و همین باعث میشه که انتخابم سخت بشه.

از طر? ی گیتار به موسیقی کلاسیک مربوطه ، موسیقی ای که من بیشتر از ایرانی باهاش احساس آرامش میکنم و علاوه بر اون توی جمع دوستان هم توی موسیقی از پیانو و گیتار استقبال بیشتری میشه تا سنتور و سه تار.
علاوه بر این مساله ، یاد گر? تن گیتار کلاسیک به معنی یاد گر? تن گیتار ? لامنکو و پاپ و ... هم هست ولی سه تار با اینکه شاخه های زیادی داره ولی همش در قالب موسیقی ایرانی قرار میگیره.

از طر? دیگه سه تار صدای آرام بخشی داره و اون لذتی که من با شنیدن موسیقی ایرانی دارم (یا با زدن قطعه های ایرانی پیانو بهم دست میده) رو کاملتر میکنه و حس بهتری هم نسبت به گیتار به من القا میکنه، ولی همونطور که گ? تم متاس? انه توی کشور ما به خصوص توی هم سن و سال های خودم هم استقبالی ازش نمیشه و عملا آدم رو جدای از بقیه میکنه و قدرت اظهار نظر در مورد مسائل رو به اندازه ی گیتار به آدم نمیده.

حالا طبق این اطلاعات ، با توجه به اینکه هم گیتاریست و هم سه تار زن توی این سایت هست ، من کدوم ساز رو انتخاب کنم بهتره و چرا ؟
حتی اگه به نظر شما بهتره بچشبم به پیانو و سراغ ساز دیگه این نرم بگید ، چون پیانو رو به عنوان ساز اصلیم انتخاب کردم و یکی از دو تا انتخاب بالا رو برای درجه ی دوم اهمیت میخوام یاد بگیرم.

اگه در این مورد راهنماییم کنید ممنون میشم :)