لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 16 از 57

موضوع: آموزش گیتار کلاسیک

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Khashayar آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    3230
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    2,349
    8,853 بار تشکر شده در 1,494 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 11/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    20

0 Not allowed! Not allowed!
    یکی از مسائل مهم در آموزش گیتار کلاسیک شیوه صحیح نشستن و صحیح گرفتن گیتار هست. که به خاطر این که نزد اکثر هنر جوها ظاهرا ساده و کم اهمیت جلوه میکنه به صورت جدی بهش پرداخته نمیشه. و از روز های نخستین فرا گیری گیتار به سبک کلاسیک؛ به صورت غلط ساز رو در دست میگیرند و مینشینند. و بعدها دچار مشکلاتی هرچند کوچک{و بزرگ} میشوند که کیفیت نوازندگی آنها را میگیرد. البته مطالب زیادی در این مورد در اینترنت و کتاب ها گفته شده. اما از آنجا که قصد داریم به صورت منسجم و تا حد امکان کامل این آموزش ها را در اینجا داشته باشیم ما نیز به این موضوع میپردازیم.
    گیتار به خاطر شکل ظاهری و شیوه به دست گرفتنش که به صورت بغل کردن هست معمولا به شیوه های مختلف دست گرفته میشود ولی در سبک کلاسیک باید به نکات مهمی توجه شود تا هم دچار ضعف نوازندگی نشوید و هم دچار بیماریهای احتمالی کمر و گردن و...
    همونطوری که در شکل ملاحظه میکنید گیتار بین دو پا قرار میگید و دسته گیتار کاملا در راستای بدن نه عقب و نه جلو تر قرار میگیرد. پای چپ به واسطه زیر پایی کمی بالا می آید تا حدی که زاویه ای در حدود 90 درجه بسازد گود رفتگی در بدنه گیتار روی پای چپ قرار میگیرد اما نه به سمت جلو یا عقب هیچ گونه تمایلی ندارد. یعنی کاملا صاف به روی پا قرار میگیرد و به جلو یا عقب بدنه فشاری وارد نمیکند. انتهای بدنه به قسمت داخلی پای چپ تکیه میکند و قسمت بالای بدنه به سینه تکیه میکند.{به عکس دقت کنید}. مثلثی میسازد قائم الزاویه. دقت کنید که به هیچ عنوان قوز نمیکند وبا گردن به روی گیتار خم نمیشود. کاملا صاف،ریلکس،و با عضلاتی آزاد. و دسته گیتار هم به سمت پایین تمایل نداشته باشد و با زاویه تقریبا 45 درجه قرار گیرد. انقدر این استیل را باید تمرین کرد تا با آن کاملا راحت باشید و هیچ گونه انقباضی در عضلاتتون حس نکنید. دستانتون کاملا آرام باشد. تنفستون منظم باشد. و چشمهایتون متمرکز. زیر پایی رو بسته به جسه خودتون تنظیم کنید.

و

انواع مختلفی زیر پایی در بازار وجود دارد که من زیر پایی های چوبی رو پیشنهاد میکنم.. اما زیر پایی های فلزی هم خوب هستند ولی من چوبی رو ترجیح میدم. یادتون باشه پاتون رو کاملا روی زیر پایی قرار بدید و از جلو یا عقب زیر پایی بیرون نزنه که باعث خستگی خواب رفتگی و... میشود که اثرات خوبی روی سلامت و نوازندگی شما نداره.

به هیچ عنوان از شیوه گرفتن گیتار نوازندگان معروف تقلید نکنید. و مورد دیگه هم اینکه خیلی وسواس به خرج ندهید در زمینه دست گرفتن گیتار به شیوه کلاسیک. بلکه فقط سعی کنید و تلاش کنید. کار سختی نیست فقط باید با فیزیک مخصوص به خودتون هماهنگش کنید که کار خیلی سختی نیست.

«تا چند جلسه دیگه وارد نوازندگی میشیم فقط یادتون نره مقدمات صحیح باعث پیشرفت سریع تر شما میشود و مقدمات نا صحیح باعث ایست شما در جایی»
    ویرایش توسط Khashayar : Saturday 11 September 2010 در ساعت 07:01 PM
    ...
    انسانها یا ...
    من عقده عدالت دارم، هر کس قافیه را می‌شناسد، عقده عدالت دارد، قافیه دو کفه ترازو است که خواستار عدل است...
    فرزانگان سخن نمی گویند، بلکه با استعدادان سخن می گویند و تهی مغزان بگو مگو می کنند.

وبلاگ شخصی خشایار (من)

کمپین مبارزه با دانلود غیر قانونی آثار هنری

2. 15 کاربر برای این پست از Khashayar تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)