لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: فکر می‏کنید چرا اکثر اعضای گروه اخراج شدند؟

رأی دهندگان
3. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • مشکل با رهبر گروه (امی لی)

1 33.33%
  • ایجاد گروه مستقل

0 0%
  • خودخواهی امی لی

1 33.33%
  • خودشون خواستار بودن

1 33.33%
  • دلایل دیگر

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 24 از 60 نخستنخست ... 1420212223242526272834 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 369 به 384 از 952

موضوع: آرشیو معرفی‌ گروه‌ها و نوازندگان سبکهای Rock و Metal

Favilla آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    24749
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    1,695
    1,347 بار تشکر شده در 360 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Favilla on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/8
    Given: 47/13
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    اولا پاراگراف رو کامل و دقيق بخونيد ، بحث و دعوا نداریم . يا نهايت صلح جويي ميگم:
    من دلايلي رو که باعث ناشناخته موندن نوازنده هاي اينجا شده رو گفتم پس حرف از لياقت نزنيد. من فکر نميکنم شما خودتون رو بي لياقت خطاب کنيد که میگید من کنار شمام . اگر شما خودتون رو کم ميبينيد فکر نکنم اجازه ي اظهار نظر هم داشته باشيد .
    -> من تفاوت شرايط اينگوي و هر نوازنده ي ديگه با شرايط ما ها در ايران رو بيان کردم. شما استاداي بزرگي مثل شمس رو بي لياقت خطاب ميکنيد چون در دنيا مطرح نيستن؟

اگه طاقت نداريد کسي به گروه مورد علاقتون انتقادي نگاه کنه دچار تحجر هستيد . بي ادب خطاب کردن يک فرد دليل ميخواد ... آيا شما به وضع گريه آور موسيقي ايران راضي هستيد ؟

خوشحالم که برای من متاسف هستید . اما دلایلتون همش از روی تعصب و عصبانیت هست.
    ویرایش توسط Favilla : Tuesday 22 March 2011 در ساعت 09:03 PM

2. کاربران زیر از Favilla به خاطر این پست تشکر کرده اند:

randy_rhoads آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    35104
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    422
    1,302 بار تشکر شده در 295 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    14

اگر ملت و مردم کشور من طالب موسيقي بودن و شعور هنري داشتند... اين جمله اي بود كه شما فرموديد و بنده در اين جمله چيزي جز بي ادبي نمي بينم... متاليكا گروه مورد علاقه من نيست اما اين دليل نميشه كه اونها رو زير سوال ببريم... جالب اينجاست شما از اقاي شمس صحبت مينيد البته من ايشون رو نميشناسم و دفعه اول هست كه اسمشون رو شنيدم و به طور كلي هم موزيك راك ايراني رو دوست ندارم سليقم اينطوريه فقط دهه ي 80 رو دوست دارم ولي شما در جملاتتون از لفظ 2 ادم بي اطلاع از موسيقي در مورد جميز و كرك استفاده كرديد ايا اين بي احترامي نيست... من هم از اوضاع موسيقي راضي نيستم ... خوب شما كه اين همه دم از پيچيدگي هاي موسيقيتون زديد در يك تاپيك لطف كنيد يكي از همين قطعه هاي بي ارزش گروه متاليكا رو از لحاظ هارموني نوع پيكينگ شرايط سوژه ي قطعه به كارگيري افكت هاي مختلف به دلايل مختلف استفاده از ساز هاي مختلف و دلايلش رنگ قطعه شرايط جغرافيايي قطعه و تحليل فني قطعه براي ما شرح بديد تا بدونيم ايا واقعا چيزي سرشون نميشه يا نه اينطور نيست... من نتونستم پيشرفت كنم چون از موقعت به وجود اومده براي خودم نتونستم استفاده كنم و تقصير خودم هم هست... اما اين طرز فكر كه ما عادت كرديم نوازندگان رو زير سوال ببريم اون هم به خاطر اينكه ازشون خوشمون نمياد يا اينكه نسبت به نوازندگان ديگه از تكنيك كمتري يا سرعت كمتر استفاده ميكنن رو بايد به كلي ريشه كن كرد ...

4. 5 کاربر برای این پست از randy_rhoads تشکر کرده اند:

Favilla آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    24749
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    1,695
    1,347 بار تشکر شده در 360 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Favilla on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/8
    Given: 47/13
    میزان امتیاز
    15

از متالیکا غول بزرگی در ذهنتون ساختید ... رنگ قطعه شرایط جغرافیایی بکارگیری افکت... حرفات قابل درک نیست عزیزم .
    خنده دار حرف میزنی دوست گراممممم ، کی دنبال بررسی افکتیه که هتفیلد موقع ضبط ازش استفاده میکنه ؟؟ مگه متالیکا آهنگاش در سبک کنترپوانیستی باخ هست که ارزش بررسی داشته باشه ؟؟ جوان انگار فکر میکنید بررسی پیکینگی که کیرک همت داره کار بزرگیه ؟ منظورت از هارمونی فواصل ماژور سوم یا مینور سومیه که کلیشه ای در بعضی آهنگای متالیکا جا داره؟
    آیا شما درکت از 80 فقط متالیکاست؟؟؟ جز شما کسی از دهه 80 خوشش نمیاد؟
    اگر من رو در حد اظهار نظر بر پیکینگ یا افکت نمیدونید خوشحال میشم بیاید اینجا و تعدادی لیک بهتون نشون بدم یا طرز کنترل کلیپ رو روی موج ایستاده و روش های گرفتن فول دیسترت از خروجی امپدنس بالا رو براتون نشون بدم.
    استاد شمس رو طبیعیه که نشناسید ... شما به نوازنده های ناشناخته ی ایرانی میگید بی لیاقت چون نمیشناسیدشون.

به متاسف بودن برای من و امثال من ادامه بدید .

6. 2 کاربر برای این پست از Favilla تشکر کرده اند:

randy_rhoads آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    35104
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    422
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

شما به راحتي از بحث طفره رفتي ... شما اين قطعات رو ساده ميدوني چون شايد برداشت ساده در مورد ساخت قطعات در ذهنتون داريد به همين دليل حرف من قابل درك نيست... شما واقعا فكر ميكنيد كه يك گروه فقط نوازنده هاي اون هستند نه خير بسيار مهندسان صدا.. موزيسين ها.. و افراد با تجربه در كنارشون هستند كه بند رو راهنمايي ميكنن در ساخت يك قطعه ... شما شايد ديد ديگه داري ولي ديد بنده و اطلاعاتي كه دارم اين رو ميگن... بگذريم دوست عزيز... لطفا از اساتيد و يا دوستان خودتون تو اين تاپيك تعريف نكنيد و توي تاپيك خودش بحثش رو به ميون بياريد... ممنون

8. 5 کاربر برای این پست از randy_rhoads تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450
    1,486 بار تشکر شده در 416 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Dj_MAN On Twitter Add Dj_MAN on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/1
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    16

ببخشید ... من گفتگوی شما دو نفر رو دنبال میکردم و چون بین خودتون بود فقط نظاره گر بودم و به هیچ وجه قصد وارد شدن به بحث شما رو نداشتم ... ولی با عرض پوزش از محضر هر دوی شما یه نکته ای رو خواستم اشاره کنم ...

من به شخصه فکر میکنم این مقایسه ها اصلا در شان هیچ کدوم از ماها نیست... اینکه متالیکا بهتره یا فلانی ... یا اینکه فلان نوازنده در واقع هیچی بلد نیست...
    همین چند وقت پیش توی یه تاپیک بحثی در گرفته بود „شدید” که آیا ژان میشل ژار بهتره یا کیتارو یا ونجلیس !!!

خدائیش خنده دار نیست ؟
    اگه از این فرصت و این ارتباط برای رد و بدل کردن اطلاعات و تجربیاتمون استفاده کنیم بهتر نیست ؟
    من فکر میکنم وضعیت موسیقی ایران هم نشات گرفته از فرهنگ عمومی حاکم بر مردم هست در حال حاضر ...

بزرگترین ضعف ما ایرانی ها تا اونجایی که من متوجه شدم اینه که عقاید همدیگه رو تحمل نمی کنیم ...
    خب عزیز من ممکنه من نوعی متالیکا رو دوست داشته باشم ... یکی دیگه دوست نداره ... این سلیقه ایه ...
    آدم اگه یه چیزی رو دوست داشته باشه ناخودآگاه توی نظرش بزرگ جلوه میکنه ... ولی اینکه من بیام فقط به این دلیل که خودم اون چیزو دوست ندارم هی ایراداتشو بگم و ضعف ها رو به رخ بکشم که درست نیست...

فکر میکنم به جای این بحث ها که معمولا به اظهار نظر در مورد شخصیت افراد میکشه بیایم مستند حرف بزنیم خیلی بهتره ...
    من نمی خوام از متالیکا تعریفی کرده باشم یا اینکه اون رو بد بدونم ولی وقتی یکی میاد میگه فلانی اونقدر ها هم خوب نیست اولا باید مستند باشه ... یعنی نظر یه فرد آگاه دیگری رو که همه بشناسن بیاره ...
    دوما فنی و علمی بحث کنه
    در ضمن اگه یکی خلاف علایق ما حرف زد اگه توضیحات علمی داد که داد ... اگه همینجوری بود کسی مجبور نیست باهاش بحث رو ادامه بده ...
    در ضمن دوستان اینجا کسی نمی خواد از خودش تعریف کنه ... چون فایده نداره ...
    بکار بردن کلماتی مثل بی شعور - بی ادب - و غیره هم اصلا در شان شما دو عزیز نیست...

باز هم معذرت می خوام وارد بحثتون شدم ...

10. 5 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

randy_rhoads آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    35104
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    422
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

اقاي dj man بنده هم تا حدودي با شما هم عقيده هستم... من تمام حرفم اين بود كه نبايد يك بند پر اوازه رو به خاطر سلايق شخصيمون زير سوال ببريم... همين...

12. 4 کاربر برای این پست از randy_rhoads تشکر کرده اند:

rezaranjbaraan آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20686
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    4,935
    4,730 بار تشکر شده در 1,044 پست

شبکه های اجتماعی من

Add rezaranjbaraan on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 6/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط randy. rhoads [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    جالبه واقعا... اقاي ibanez عزيز من تعجبم كه شما چرا به عنوان نامزد جايزه گرمي انتخاب نشديد... اولا كه تمام مطالب پاراگراف اولتون رو بياحترامي به تمبم افراد اهل موسيقي و به خصوص راك ميدونم... شما همه رو بيشعور خطاب كرديد و فكر ميكنيد لفظ زيبايي به كار برديد... من براتون متاسفم... در پاراگراف دوم خودتون رو يك سولويستم معرفي كرديد و به فردي كه به راحتي قوانين و گامها رو ميشناسه به دليل ايمپروايز هاي اني... در پاراگراف سومتون اگه منظورتون از نوازنده هاي بي اطلاع از موسيقي بند متاليكا هست باز هم براتون متاسفم... از ساخته هاي خودتون حرف به ميون اوردين ولي هيچ وقت رو نكرديد كسي به قطعه هاي شما حسودي نمي كنه دنيا پر از اهنگ ساز هايي هست كه بيش از من و شما ميدونن و تجربه دارن... در پاراگراف اخرتون هم بنده با قاطعيت به شما اعلام ميكنم شما نه تنها بي ادب هستين بلكه بسيار مغرور هم هستيد... متاليكا ارزش بحث نداره اين حرف شماست نكنه شما مالمستيين يا مايكل روميو يا اگه درست حدس زده باشم جيمي پيج هستين...دوست عزيز اگر هر كسي در دنيا مطرح ميشه در نوازندگي به دليل لياقتش بوده قطعا اگر شما هم به اون حد كمال رسيده بودي الان كنار ما نبودي... در مورد كپي كردن هم بايد بگم اين يك روش براي ايجاد خلاقيت در نوازندگي هست دوست عزيز...

دوستان من درین دوسه سال اخیر به دردی (واژه بهتری پیدا نکردم) مبتلا شدم به اسم زیاده خواهی و مرغوب طلبی و پر توقعی که فکر میکنم ایبانز عزیز هم مبتلا شده...
    ببینید وقتی آدم توی یه زمینه ای خیلی تخصصی رفتار کنه سطح توقعاتش بالا میره من یه موقعی عاشق نیروانا بودم الان به نظرم بیشتر به درد موسیقی ارف میخوره تا راک در همه زمینه های هنری این چنین هست ببینید همین کارهای دوسه سال پیش مهران مدیری رو با الان مقایسه کنید در اثر پیشرفت توقع بالا میره پس به نظرم زیاد نمیشه به حرفای ایبانز خرده گرفت البته انتقادم دارم ازشون اونم اینکه چلنج هیچیرو حل نمیکنه حتی بین دو نوازنده بسیار شبیه مثه رومئو و اینگوی چون اهداف و تفکرات قابل رقابت نیست به نظرم قابل بیان هست...
    و اما بله درسته بسیاری از ما از جمل خودم به علت بی لیاقتی در نوازندگی به جایی نرسیدیم(بماند که اگر کسی از احواال من خبر داشته باشه انگشت به دهن میمونه که من چطور حتی به موزیک فکر میکنم) اما خیلیامونم هستیم که نوازنده های قابلی هستیم و در ایران داریم میپوسیم و به نظرم هرکدوم از ما اگر به جایی برسیم دلیل بر ترک نتاهنگ و نت نیست من به شخصه احترام بسیاری واسه اینجا قائلم که رفاقت با شما دوستان حاصل همینجا هستش...
    ویرایش توسط rezaranjbaraan : Tuesday 22 March 2011 در ساعت 11:44 PM

14. 4 کاربر برای این پست از rezaranjbaraan تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    42441
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    52
    56 بار تشکر شده در 18 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ibanez.1994 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اين حرفام رو بخونيد :
    هر نوازنده سبکي داره ... من نميتونم سولوي کرک همت رو کپي کنم اونم نميتونه سولوي من رو کپي کنه .
    يعني اگر معيار يک فرد در نوازندگي کپي کردن سولوي نوازنده ي ديگه باشه بايد واسه خودش فکر ديگه اي بکنه.
    دوستان عزيز من شخصا خجالت ميکشم جلوي 20000 نفر آدم از گيتارم صداي جاروبرقي در بيارم يا با واه واه افتضاح و گندم رو جمع کنم.
    -> حرف از اثبات شد : اگر روي من هم سرمايه گذاري ميشد ... اگر من هم اجازه داشتم جلوي يه تعداد آدم هنرم رو به نمايش بگذارم ... اگر ملت و مردم کشور من طالب موسيقي بودن و شعور هنري داشتند ... اگر نوازنده هاي ايراني واقعا دنبال هنر بودن نه پرستيژ ... اگر محدوديت مجبورم نميکرد در يک جامعه ي مجازي نظرم رو بگم ...
    حالا شما با من اين طور حرف نميزدي که 12 سال ريف متاليکا زدنت رو دليل برتريت بر من قرار بدي.

من يک سولويستم ، بار ها در جواب کساني که در بحث „نوازندگي يا درک برقراري نسبتهاي آني ايمپرووايز” من رو قبول ندارن گفتم و ميگم چي بهتر از يک چلنج ؟!

-> مشکل ما اينه که فکر ميکنيم در يک جامعه ي مجازي هرکي در اينجا فعاليت ميکنه مبتدي يا نوازنده ي زالو صفت هست. عزيز ، من 12 سال وقتم رو روي ريفايي که 2تا انسان بي اطلاع از موسيقي در يک شب نوشتن نميزارم . من ده ها قطعه در ذهن ساختم که واسشون روز ها و شب ها وقت گذاشتم ، که از ترس کپي شدن و درک نشدن توسط شنونده ميترسم در اين جاي بي در و پيکر حتي واسه دوستام اجراشون کنم . دست بالای دست بسیار است. من هم نیازی به تایید شما ندارم.

پس خواهش ميکنم وقتي در تاپيک و سايتتون مطالب مستند و چالشي مينويسم فکر نکنيد من يه مبتدي هستم که بيايد با دلايل کزائي و استفاده از عبارتهای مثل „چرته” و „اگه کسی حرفی داره اثبات کنه” نظرتون رو برتر قرار بديد . متالیکا هم انقدر ارزش بحث نداره .
    من 10 ساله صمیمی ترین دوست علی متال هستم، اون هم صمیمی ترین دوستش منم.
    اصلا با هم هیچ رودروایسی تو هیچ مسئله ای نداریم.
    علی متالیکا همه جا میگه من هیچی حالیم نسیت در حالی که من تو ریتم بهتر از اون ندیدم تابحال، اما همیشه میگه من آماتورم، حالا خودش باید بیاد از خودش دفاع کنه اما یقین دارم نگفته از شما بهتره، چون اگر از کسی بهتر باشه هم این رو به زبون نمیاره، حالا اینکه کار شما رو ندیده و اصلا در مورد کسی که ندیده نظر نمیده.
    اما به نظر من حرف شما راجب متالیکا خیلی خیلی غلطه، من که متال گوش نمیکنم، اما اینقدر تو این 10 سال با علی حرف زدم که زندگی نامه و اهنگ هاشون رو حفظ شدم، اگر ارزش نداشت این همه آدم حسابی اینجا راجبش حرف نمیزدند، حتی خود شما دوست عزیز.

16. 6 کاربر برای این پست از Dr_ali تشکر کرده اند:

randy_rhoads آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    35104
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    422
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

البته منظور من از اينكه اينجا نبوديم اين بود كه در سطح جهاني و با گذاشتن تور ها و كنسرت ها به رقابت ميپرداختيم يك وقتي دچار سو تفاهم نشه...

18. 4 کاربر برای این پست از randy_rhoads تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    42441
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    52
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ibanez.1994 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    از متالیکا غول بزرگی در ذهنتون ساختید ... رنگ قطعه شرایط جغرافیایی بکارگیری افکت... حرفات قابل درک نیست عزیزم .
    خنده دار حرف میزنی دوست گراممممم ، کی دنبال بررسی افکتیه که هتفیلد موقع ضبط ازش استفاده میکنه ؟؟ مگه متالیکا آهنگاش در سبک کنترپوانیستی باخ هست که ارزش بررسی داشته باشه ؟؟ جوان انگار فکر میکنید بررسی پیکینگی که کیرک همت داره کار بزرگیه ؟ منظورت از هارمونی فواصل ماژور سوم یا مینور سومیه که کلیشه ای در بعضی آهنگای متالیکا جا داره؟
    اگر من رو در حد اظهار نظر بر پیکینگ یا افکت نمیدونید خوشحال میشم بیاید اینجا و تعدادی لیک بهتون نشون بدم یا طرز کنترل کلیپ رو روی موج ایستاده و روش های گرفتن فول دیسترت از خروجی امپدنس بالا رو براتون نشون بدم.
    استاد شمس رو طبیعیه که نشناسید ... شما به نوازنده های ناشناخته ی ایرانی میگید بی لیاقت چون نمیشناسیدشون.

دیگه خیلی حرفاتون خنده دار شده، از آدمهایی که اعتماد به نفس زیادی دارند خوشم نمیاد من یکی و اکثرا هم فکر نکنم خوششون بیاد.
    خود جو ستریانی هم برای آهنگ سازی متالیکا ادعا نکرده و تمام گیتاریست های مطرح برای این گروه احترام خیلی خاص قائلند، حالا شما 4 تا آهنگ رو یاد گرفتی کاور کنی میخوای بشی مثل اونها و الان به جای اینکه مردم اسم ایدیشون رو بگذارند متالیکا میخوای بگذارند آیبانز خان؟ (اسم کوچیک شما)

همین علی متالیکا آهنگ هایی میسازه که من شرط میبندم شما نمیتونی بسازی، چون آهنگ سازیش قویه، من که متال کم گوش میدم هم احساس رضایت و لذت میکنم از آهنگ هایی که ساخته، به قول خودش هم توانایی زدنش رو نداره، اما همیشه میگه آهنگ های ما کجا آهنگ های اونها کجا.
    شما اگه بیای بگی از لینکین پارک بهتری و گله کنی از سیستم جهانی که چرا لینکین پارک از شما مطرح تره، خوب یکم میشه بهت حق داد، اما در مورد این اشخاصی که بزرگترین نوازنده ها خودشون رو باهاشون مقایسه هم نمیکنند اینجوری حرف زدن دیگه خنده داره و به قول رندی بی احترامی به شعور همه مخاطب هاست.

20. 4 کاربر برای این پست از Dr_ali تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    42441
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    52
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Dj_MAN [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببخشید ... من گفتگوی شما دو نفر رو دنبال میکردم و چون بین خودتون بود فقط نظاره گر بودم و به هیچ وجه قصد وارد شدن به بحث شما رو نداشتم ... ولی با عرض پوزش از محضر هر دوی شما یه نکته ای رو خواستم اشاره کنم ...

من به شخصه فکر میکنم این مقایسه ها اصلا در شان هیچ کدوم از ماها نیست... اینکه متالیکا بهتره یا فلانی ... یا اینکه فلان نوازنده در واقع هیچی بلد نیست...
    همین چند وقت پیش توی یه تاپیک بحثی در گرفته بود „شدید” که آیا ژان میشل ژار بهتره یا کیتارو یا ونجلیس !!!

خدائیش خنده دار نیست ؟
    اگه از این فرصت و این ارتباط برای رد و بدل کردن اطلاعات و تجربیاتمون استفاده کنیم بهتر نیست ؟
    من فکر میکنم وضعیت موسیقی ایران هم نشات گرفته از فرهنگ عمومی حاکم بر مردم هست در حال حاضر ...

بزرگترین ضعف ما ایرانی ها تا اونجایی که من متوجه شدم اینه که عقاید همدیگه رو تحمل نمی کنیم ...
    خب عزیز من ممکنه من نوعی متالیکا رو دوست داشته باشم ... یکی دیگه دوست نداره ... این سلیقه ایه ...
    آدم اگه یه چیزی رو دوست داشته باشه ناخودآگاه توی نظرش بزرگ جلوه میکنه ... ولی اینکه من بیام فقط به این دلیل که خودم اون چیزو دوست ندارم هی ایراداتشو بگم و ضعف ها رو به رخ بکشم که درست نیست...

فکر میکنم به جای این بحث ها که معمولا به اظهار نظر در مورد شخصیت افراد میکشه بیایم مستند حرف بزنیم خیلی بهتره ...
    من نمی خوام از متالیکا تعریفی کرده باشم یا اینکه اون رو بد بدونم ولی وقتی یکی میاد میگه فلانی اونقدر ها هم خوب نیست اولا باید مستند باشه ... یعنی نظر یه فرد آگاه دیگری رو که همه بشناسن بیاره ...
    دوما فنی و علمی بحث کنه
    در ضمن اگه یکی خلاف علایق ما حرف زد اگه توضیحات علمی داد که داد ... اگه همینجوری بود کسی مجبور نیست باهاش بحث رو ادامه بده ...
    در ضمن دوستان اینجا کسی نمی خواد از خودش تعریف کنه ... چون فایده نداره ...
    بکار بردن کلماتی مثل بی شعور - بی ادب - و غیره هم اصلا در شان شما دو عزیز نیست...

باز هم معذرت می خوام وارد بحثتون شدم ...
    خود کرک همت یا جمیز هیچ وقت نگفتند ما بهترینیم یا اصلا خوبیم و خودشون رو هم با کسی مقایسه نمیکنند، گناه اینها فقط این بوده که آمدند باند زدند و مردم خوششون آمده.
    اما یک سری هستند که 24 ساعت یا میخوان خودشون رو به اینها وصل کنند و یا خودشون رو سرتر از اینها نشون بدند.

22. 3 کاربر برای این پست از Dr_ali تشکر کرده اند:

rezaranjbaraan آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20686
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    4,935
    4,730 بار تشکر شده در 1,044 پست

شبکه های اجتماعی من

Add rezaranjbaraan on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 6/0
    میزان امتیاز
    0

ایباننز جان فکر نمیکنم متالیکا هم همچین نگاهه اینسترومنتال و تخصصی داشته باشه اگه دوستان میگن متالیکا قویه به نظرم اکثرا از نظر آهنگسازی و همون هارمونی های ساده اما مطابق با جو و سبکشون هست الان چرا هیچکس پیکینگ مالمستین یا سویپ تپینگای رومئو رو مورد بررسی قرار نمیده چون نمیتونه بده...
    وزدن و تحلیلش بسیار کار سختیه متالیکا هم در سبک خودش به روشی خاص رفتار میکنه که به شخصه از درک من که نئوکلاسیک رو میپسندم نامفهوم و غیرقابل بحثه...
    به نظرم شما من و باقی دوستان میتونستیم بحثی بسیار مفید تر در کنکاشو بررسی نئو کلاسیک شردینگ ومباحث مربوط به اون مثه استایل ها راه بندازیم من که خالی از علم و عمل اما شما به نظرم میتونی الگوی خوبی برای همه بچه ها باشی (در نوازندگی) و حیفه با کلکل به بیراهه بریم..

24. 6 کاربر برای این پست از rezaranjbaraan تشکر کرده اند:

miralienca آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24559
    میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از پست
    594
    3,697 بار تشکر شده در 746 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 15/1
    میزان امتیاز
    15

دنیای راک و گیتار الکتریک مثل رشتۀ دو میدانی میمونه . یکی 142 کیلومتر رو طی میکنه یکی 100 متر رو. یکی وزنه پرتاب میکنه یکی از 6متر ارتفاع رد میشه.
    به همشون میگن ورزشکار و قهرمان. به همه مدال طلا میدن و رکوردشون ثبت میشه.
    کسی هم نمیتونه به دیگری پز بده که ورزشکارتره و کارش سختتر و زیباتر و طلاش رنگینتر.

26. 11 کاربر برای این پست از miralienca تشکر کرده اند:

shadel آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39085
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    123
    140 بار تشکر شده در 53 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

دوستان عزیز نظر همه برای من محترم هست و همه ی شما نزد من احترام زیادی دارید ، اما لطفا نظر من رو هم بشنوید . اگر پست قبلی من رو کامل بخونید میبینید نگاه من به متالیکا اونقدرا هم انتقادی نبود ... من دلایلی رو گفتم که باعث شدن متالیکا موسیقی متال رو رواج بده ، درسته دهه ی 80 و 90 ملت دنبال موسیقی جدید بودن اما اگر سرمایه گذاری نبود (سرمایه گذاری و پیش زمینه سازی ذهنی) کی متال گوش میداد ؟ آیا شرکت ها فقط از روی علاقه به چشم و ابروی هتفیلد و اولریک روی گروه نوپاشون سرمایه گذاری کردند؟!!!

- آیا کلیپی که برای آهنگ هایی مثل The Day That Never Comes ساختند یا رفتن متالیکا در سال 91 به شوروی تیکه پاره شده بعد از جنگ سرد نشان دهنده ی دست های حمایت کننده و اشباع کننده ی فکری نیست؟
    - آیا سوژه قرار گرفتن ماجرای میدان تیامین در آهنگ hypnotize از System of a down بیانگر این نیست که موسیقی عمومی در دنیای امروز (چه غرب و چه شرق) پراپگندا و وسیله ی تبلیغات رسانه ای شده؟

برخورد من با این مسئله عادیه یعنی برام مهم نیست... من دنبال مو شکافی نیستم . اما ...
    - آیا کرک همت یا دارون ملکیان و اینجور نوازنده های گروه های معروف رسانه ای حق این رو دارند که به عنوان نوازنده ی مطرح تکنیکی خطاب بشن؟
    - آیا صدای خواننده های این دست گروه ها در بعضی آهنگ ها صدای دولت ها نشده؟
    من 20 ساعت تایپ کردم لطفا کامل بخونید.
    من در برخی از حرفاتون باهاتون موافقم.
    بله شما درست میگین. که کمپانی ها به فکر رواج مویسقی نبودن. به فکر سود آوری خودشون بودن. دیدن و فهمیدن متالیکا پتانسیل پولدار کردنشون رو داره روش سرمایه گذاری کردن.
    ولی من اصلا اینو قبول ندارم که پیش زمینه سازی ذهنی کردن مردم. این حرف واقعا خنده داره.
    در مورد کیلیپ The Day That Never Comes شما به لیریک آهنگ توجه کن یه جوری داره اعتراض میکنه.
    اول آهنگ میگه تورو به زور آوردن اینجا. این یعنی چی. ؟
    یعنی اینکه اون نظامی آمریکایی واسه مسائل مختلف می تونه اومده باشه که به میل خودش نبوده.
    متالیکا و جیمز که مغز گروه هستش همیشه از جنگ نفرت داشتند. اینو تو خیلی آهنگ ها میشه فهمید . مثل one. for whom the bell tols.
    متالیکا که نمیاد یهویی عقایدش رو عوض کنه. حالا از کجا میشه فهمید که عقاید اعضای گروه عوض نشده نسبت به این موضوع. این در همین آهنگ The Day That Never Comes ثابت شد.
    شما در نگاه اول وقتی کلیپ رو مشاهده می کنی. چون این کیلیپ یه حالت حماسی داره. و صحنه ها تاثیر گذار و به حالت اسلو موشن پخش میشه. شما فکر میکنی. در این آهنگ داره واسه آمریکا تبلیغ میشه.
    ولی با کمی تفکر میشه فهمید که متالیکا داره به تو اینو القا میکنه که این شخص نظامی به زور به اینجا کشونده باشه به زور نه اینکه بگی گفتن یا اینجا میری میجنگی یا کشته میشیا. مثلا به خاطر مسائل مالی.
    وقتی تو کیلیپ یک بمب زده میشه که اون دوست اون سرباز نظامی کشته میشه . اون سرباز وقتی اون افراد که حالا یا عراقی بودن یا افغانی که فکر میکنم افغانی بودن. روبرو میشه در سدد انتقام بر میاد بعدش یهو نظرش عوض میشه پیش خودش میفهمه تقصیر اون نیست که بمب زده شده . تقصیر ماست که اومدیم تو خاک بیگانه ها و اونا دارن از خودشون دفاع میکنن. و بعدشم بیخیال میشه.

در ضمن سیاست دولت آمریکا جوریه که یه جورایی از خودش بد میگه که تعریف حساب میشه. اینو میشه از تک تک سریال های آمریکایی فهمید. نمیدونم منظورمو فهمیدی یا نه مثل ایرانیا 400 دفعه در روز رهبرو و رئیس جمهورو نشون نمیدن که آدم حالش بهم بخوره.

یه چیز دیگه هم هست که نمیدونم چرا ما ایرانیها عادت کردیم هر چیزی که کشور های دیگه میسازن میگیم اینا نا مسلمونو نمیدونم می خوان شیطون پرستی رو رواج بدنو . یا اینا می خوان اسلامو ریشه کن کنندو شما خودت تصور کن یکی کاور آلبوم دث مگنتیک رو دیده بود میگفت اینا نماد شیطون پرستی اون تابوترو میگفت.
    وقتش چشامون رو باز کنیم . آمریکا کاری به دینو امام زمان نداره. آمریکا دنبال سود و منفعتش که تو خاور میانس

در مورد کرک همت هم کسی که 10 تا سولوی برتر تاریخ موسیقی جهان رو میسازه. و کسی که اینهمه طرفدار داره. کسی که گیتار لید بزرگترین گروه متال جهان روهستش. کسی که گیتاریستی رو از سن 14 سالگی آغاز کرده. الان برو تاریخ تولدشو ببین. کسی که کلی گیتار سینگنچر داره. فکر کنم از همه ی گیتاریست های جهان بیشتر داره. خودش تو همه ی نظر سنجی ها top20 گیتاریست های دنیا بوده. حتی در بعضی هاشون رتبه ی دوم.
    کسی که سولو آرتیست. و بیش از 80 سولوی مشکل و طولانی آهنگ های متالیکا رو زده. فکر کنم شما آلبوم death magnetic رو به دقت گوش نکردی .
    کسی که حتی خود شما هم از آهنگ هاش لذت میبری ؟به نظر شما این گیتاریست. گیتاریست تکنیکی و سرعتی نیست. ؟

در ضمن یه چیزی که خیلی ها در موردش اشاره میکنن اینه که کرک بداهه نوازی میکنه.
    یعنی تو کنسرتاش هیچ کدوم سولو ها مثل هم نیست. اینو من بهش پی بردم و باور کردم. من اجرا زنده زیاد دیدم از کرک.

28. 7 کاربر برای این پست از shadel تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    میزان امتیاز
    17

Thumbs down

متالیکا تونسته کاری کنه وقتی یکی مثل شما میاد و حرف بیخودی راجبش میزنه یک سری مثل من خون تو رگشون به جوش میاد.
    شما اگر یک هزارم اونها استعداد آهنگ سازی، یک صدهزارم اونها استعداد ترانه سرایی و ... داشتید و التبه به اندازه اونها هم نوازندگی بلد بودید حداقل یک دونه طرفدار مثل من دورتون جمع میشد.
    باشه که من فقط یک قطره از دریای طرفداران متالیکا هستم.
    گیتار بارم نیست اما خوشبتختانه انقدر هم آماتور نیسم که کسی بتونه عبدالله گیرم بیاره.
    تو زمینه ژانر شناسی و درک موسیقی هم ادعام میشه و خیلی ها هم هستند که مهر تایید بزنند به صحت این ادعام. به نظر من هم شما برو با یکی رقابت کن، اما با هم قد خودت، نه گروهی مثل متالیکا.
    به خدا ما خوشحال میشیم شما از جوستریانی هم بهتر بزنی، خیلی ها میدووند که من عشقم بچه های نوازنده ایرانیه و همش در حال دانلود کارهای حتی آماتور بچه های همین سایت هستم.
    همین چند وقت پیش با رندی روس تو یکی از تاپیک ها راجب نوازنده های ایرانی و خارجی کلی بجث کردیم، حاالا ایشون نظر خودشون رو داشتند و من نظر خودم، اما همه میدونند من چقدر علاقمندم به نوازنده ایرانی در هر حدی، از این رو اگر شما ابرگیتاریست جهان باشی هم باعث خوشحالی و سربلندی ماست و خدا کنه هم که بشی، اما اگر یک روزی شدی هم این حرفها رو نزن چون همون لحظه از چشم همه میافتی.
    مثلا شما الان از چشم من علی متالیکا افتادی دیگه، اگر یک روز بخوای کلاس آموزشی بگذاری برای من رایگان هم باشه با توجه به این حرفنهایی که امروز مطرح کردید پیشتون نمیام. پس یکم سعی کنید مثل اعضای متالیکا تو اخلاق هم پیشرفت کنید.

متالیکا پر طرفدار ترین گروه جهانه یک بار منم منم نکرده، شما شاید نوازنده خوبی باشی اما طرفدار نداری و داری یکی رو میکوبی که اگر کسی ندونه فکر میکنه جریان گربه ایه که دستش به گوشت نمیرسید.

درضمن تو پست قبلیت گفتی من نوازندگیت رو زیر سوال بردم، در صورتی که اصلا چنین چیزی نبوده.
    تو همین یک موضوع هیچ ادعایی ندارم.
    الان هم با PC دوستم دکتر که لحظاتی قبل بهشون ملحق شدم و از گفتگوتون اگاه انلاین شدم و هم اکنون که کنار من هست میگم اینطوری نیست که ریتم هم حالیم باشه، تو ریتم هم آماتورم و تابحال هم یکی دو تا آهنگ شده که نتونم بزنم.
    مثل آهنگ هلووار مگادث که هیچ وقت ظربهاش یادم نمیمونه و با اینکه با سرعت کم شاید هزار بار زده باشم اما اینقدر بی استعدادم که وقتی با تمپو اصلی میزنم عین 1000 بار رو غلط میزنم.
    ویرایش توسط alimetallica_2 : Wednesday 23 March 2011 در ساعت 03:28 AM
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

30. 8 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط reza. ranjbaraan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان من درین دوسه سال اخیر به دردی (واژه بهتری پیدا نکردم) مبتلا شدم به اسم زیاده خواهی و مرغوب طلبی و پر توقعی که فکر میکنم ایبانز عزیز هم مبتلا شده...
    ببینید وقتی آدم توی یه زمینه ای خیلی تخصصی رفتار کنه سطح توقعاتش بالا میره من یه موقعی عاشق نیروانا بودم الان به نظرم بیشتر به درد موسیقی ارف میخوره تا راک در همه زمینه های هنری این چنین هست ببینید همین کارهای دوسه سال پیش مهران مدیری رو با الان مقایسه کنید در اثر پیشرفت توقع بالا میره پس به نظرم زیاد نمیشه به حرفای ایبانز خرده گرفت البته انتقادم دارم ازشون اونم اینکه چلنج هیچیرو حل نمیکنه حتی بین دو نوازنده بسیار شبیه مثه رومئو و اینگوی چون اهداف و تفکرات قابل رقابت نیست به نظرم قابل بیان هست...
    و اما بله درسته بسیاری از ما از جمل خودم به علت بی لیاقتی در نوازندگی به جایی نرسیدیم(بماند که اگر کسی از احواال من خبر داشته باشه انگشت به دهن میمونه که من چطور حتی به موزیک فکر میکنم) اما خیلیامونم هستیم که نوازنده های قابلی هستیم و در ایران داریم میپوسیم و به نظرم هرکدوم از ما اگر به جایی برسیم دلیل بر ترک نتاهنگ و نت نیست من به شخصه احترام بسیاری واسه اینجا قائلم که رفاقت با شما دوستان حاصل همینجا هستش...
    ببین رضا در اینکه ما تو ایران داریم همه حروم میشیم هیچ حرفی نیست.
    همین من نانوازنده هم تو آهنگ سازی استعداد هایی دارم که خوب اگر بهش بها داده میشد الان اینجا نبودم، حداقل ماهی صدتاا هزار تومانی باید گیرم میامد اما دریغ از صدشاهی.
    تو یک سری از سازها هم استعداد داشتم، مثل سنتور، مثل کلیپ سنتور نوازی دیشبم که بهت دادم.
    بعد 10 سال رفتم پشت سنتور یک آهنگ درست حسابی رو کاور کردم. خوب اگر اون روزهایی که علاقمند به این ساز بودم یکم امکانات بود شاید من اینقدر راحت بیخیال آون ساز نمیشدم. و خوب کسی که جمعا 6 ماه سنتور کار کرده و بعد 10 سال هم میتونی همنوازی کنه و قطعه خوبی رو بزنه یک اندک استعدادی داره دیگه.
    که حالا همه ماها داریم و برخی بیشتر و برخی کمتر.
    ولی مسئله چیز دیگه ای هست، با این حساب آدمی که چیزی تو آستین داره بلاخره یک جوری مطرح میشه، مثل نوریک میساکیان که داره میشه، یا فرزاد گلپایگانی، یا گروه مرداب با اون حس آهنگ سازیشون حتی تو بی ان آر. خوب این مسئله مهمیه.
    بله اگر حالا بگیم این مرداب به مراتب بهتر از دیسایده تو دث متال، منطقیه، اما چرا اندازه دیساید مشهور نیست، چون تو ایران پرورش یافته. بر منکرش هم لعنت.
    اما اینکه بگیم مرداب بهتر از متالیکا جون ریفهاش سرعتی تره دیگه حرف بیخوده، متالیکا که نیامده تو کاراش قدرت نوازندگیشو به نمایش بگذاره، امده با حسش بگه اقا ما اینطور فکر میکنیم و حس ما اینه، شما هم پایید با ما یا نه که دهها میلیون نفر دیگه هم بهش گفتند اره حرف دل ما رو زدی و ما رو راضی کردی.
    همین نوازندگان خیلی خفن، مثل رمئو چقدر تونستند برای شما خاطره درست کنند؟! به اندازه متالیکا یا پینک فلوید بوده؟! قطعا برای من و تو نه حداقل. چون مسائلی بوده که متالیکا رو متالیکا کرده و بخاطر همون مسائل هم هست که اصلا اینطور حرفها رو بیان کردن هم درست نیست.
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

32. 7 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

صفحه 24 از 60 نخستنخست ... 1420212223242526272834 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)