نقل قول نوشته اصلی توسط AliB [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
یه کم باید با نظر شما مخالفت کنم!
ریتم به عقیده ی حقیر مقوله ای جداست از مایه و تنالیته و دستگاه و هر چیزی که اسمش رو بگذاریم _که در واقع مربوط به فواصل صوتی و صدا میشه _ باید گفت این دو بخش قابل تفکیک هستند به نوعی که لزوما در کار یک نوازنده می تونن دارای سطوحی متفاوت از نظر تکنیکی باشن یا به عبارت دیگه ، یک نوازنده در هر دو زمینه یعنی هم شناخت و درک و توانایی اجرای ریتم باید مسلط و قوی باشه و هم گوشش از نظر شناخت فواصل و درک درست اون باید قوی باشه! اما اینکه احسس ریتم مربوط به دستگاه و مایه باشه و در نشون دادن مایه اثری داشته باشه و یا بالعکس مایه و دستگاهی که زده میشه اثری در احساس ریتم داشته باشه! به نظر من چنین چیزی نیست. یعنی می تونه ساز شما کوک نباشه اما ریتم شما درست باشه و یک نوازنده ی ویلن می تونه خارج بزنه اما با ریتم درست! و بالعکس! یکی می تونه سازش کوک باشه و فواصلش هم درست باشه اما در اجرای ریتم مشکل داشته باشه و نتونه حق مطلب رو ادا کنه!
اینه که کار این دوست سه تار نوازمون و مشکلاتشون که در ریتم بهش اشاره کردم (سوای کوک نبودن ساز و حالا اصل مطالبی که زدن و من نمی خوام خیلی وارد جزییات بشم و اونها رو نقد کنم) مربوط به ضعف تکنیکی ایشون در اجرای ریتم هست مورد هاش رو هم همونطور که اشاره کرده بودم :ابتدای چهار مضراب پایه رو با ریتم غلط شروع می کنن و هم در ادامه در قسمتی که تند میشه کمی جا می مونن!
البته فقط جهت روشن شدن بیشتر قضیه دوباره تاکید کردم.
موفق و پیروز باشید.
منم تقریبا با شما هم عقیده ام.
ممنون از توجهتون
دوستان دیگه نظری ندارند؟؟؟!!! ؟؟؟