لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: کسر میزان و ضرب پا {گیتار پاپ}

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,965
    3,372 بار تشکر شده در 974 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 445/2
    Given: 787/1
    میزان امتیاز
    16

پیش فرض کسر میزان و ضرب پا {گیتار پاپ}

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام ...
    وقت بخیر...
    چون داشتم تو تاپیک آکورد و ریتم نوازی مطلب میذاشتم ... میخواستم برم سر ضربات چنگ که یهو پیش خودم گفتم یه تاپیکم بزنم برا ضرب پا ...
    ضرب پا میتونه یه ابزار مناسب برای درک ارزشهای زمانی در یک قطعه باشه ... بعنوان مثال استاد من یه قطعه رو از مانولوف یا گری لویت میداد به من .. بدون اینکه خودش اجرا بکنه برام (یعنی بدون اینکه اون قطعه رو حتی یک بار شنیده باشم) بهم میگفت برا جلسه بعد آمادش کنم!! ... نمیدونم چند نفرتون نت این قطعات رو دیدین!! .. ضرب پا در درک ارزش زمانی نتها خیلی کمک کنندس که شما یک قطعه رو که نشنیدین تا حالا بتونین تا حدی درک کنین!! چرا تا حدی؟!.. خوب چون قطعه رو نشنیدین!! .. قطعا شنیدن چیز دیگریست!! ..

تکنیک هایی در زدن ضرب پا وجود داره ... که کاملا به شمارش مربوطه! .. و بعضی وقتا لازم میشه با یه نسبت تناسب ساده ضرب پا رو به نتهای خاص اختصاص داد ... نمیخوام الان با گفتن این حرفا پیچیده کنم بحثو ...

خیلی از دوستان میگن مترونوم هست نیازی به ضرب پا نیست... من میگم نظر شما محترم .. ولی من به عنوان یه نوازنده بی سواد گیتار مترونوم رو به همراه ضرب پا دوستدارم ... چه عیبی داره ضرب پا رو هم یاد گرفته باشیم؟!.. پس از دوستانی که قصد دارن بیان اینجا و مبحث شمارش رو مطرح کنن و مترونوم و بینیازی به ضرب پا و ... لطفا نظری در این مورد نذارن ...
    دوستانی که علاقمند به این مورد و این مبحث هستن من در خدمتشون هستم اگه سوالی در گستره سواد قلیلم باشه
    خوب روده درازی کافیه ... برم سر اصل مطلب
    از ابتدای ابتدا شروع میکنم ...
    کسر میزان 3/4 (والس) را با هم ببینیم ...
    3/4 یعنی اینکه در هر میزان از نظر ارزشی 3 نت سیاه جای میگیرد ...
    برای شمارش به ازای هر نت سیاه یک عدد رو میشمریم .. 1 ... 2... 3... و برای میزان بعد به همیثن منوال ... 1...2...3...

به این شکلها خوب توجه کنین ...

خوب فک کنم الان راحت میتونین این کسر میزان رو درست با ضربات پاتون هماهنگ کنین ...
    برای شمارش... همون لحظه که پارو میخواین از بالا بیارین پایین یک شماره میرین جلو ... „یک” .. پا دوباره میاد بالا ... میخوایم ببریمش پایین .. „2" .. میره پایین و میاد بالا و مث قبلیا ...”3" و الی آخر
    اگر مترونوم هم داشته باشید زمان رو میتونین دقیقتر کنترل کنین ... اگر دارین مترونوم رو روی 60 نت چنگ تنظیم کنین (این یعنی به ازای هر یک ثانیه یک ضرب پا بزنین) ... این کمک خوبیه برای شروع...
    ویرایش توسط hdhamid : Thursday 18 April 2013 در ساعت 08:23 AM
    خداحافظ .. همین حالا.. همین حالا که من تنهام
    خداحافظ... به شرطی که .... ببینی تر شدن چشمام

2. کاربران زیر از hdhamid به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)