لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: مشورت

B3hn00sh آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    80800
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    12
    30 بار تشکر شده در 16 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow B3hn00sh On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Question مشورت

0 Not allowed! Not allowed!
    درود
    من مدت یه ماهه که شروع به یادگیری ساز سه تار کردم
    متاسفانه انگشتایه خیلی کوتاهی دارم :( خواستم بپرسم که آیا با وجود این مشکل میتونم خوب بزنم؟
    الان که به نت های چنگ رسیدم واقعا مشکل دارم، و مجبورم برای هر تغییر نت باید انگشتامو از رو ساز بردارمو...
    و سوال دیگه اینکه آیا بهتر نیست که بجای سه تار ، ساز دیگه ای رو که خیلی به انگشت گذاری نیاز نداره (مثل سنتور) کار کنم؟
    (با توجه به اینکه ساز سنتور رو هم خیلی دوست دارم)
    سپاس

2. کاربران زیر از B3hn00sh به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

smmj آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    73163
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    86 بار تشکر شده در 40 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/0
    Given: 18/0
    میزان امتیاز
    0

دوست گرامی
    سراغ هر سازی بری از اول تا... آخر که نداره! ولی تا بی نهایتش! تا خدا! پره ازین دردسرا و کلی سختیا و مشکلا!
    که حتی یه دونشم نمیشه پیچوند و یکی پس از دیگری به سمتت سرازیر میشن
    اصل پیشرفتشم به همین پشت سر گذاشتن سدهای ریزو درشتیه که خود آدمم اول فک نمیکرد از پسش براد
    نباید زود خسته و تسلیم و مایوس شی. یا راهو به جای سرسختی و سماجت توی فرار ازش ببینی و ازین شاخه به اون شاخه بپری.
    .
    البته اینا جواب سوال شما نیست
    بهتره اگه واقعا" کوتاهی انگشتت دردسر سازه. اگه سن رشد گذشته و میدونی طولشون ثابته. و مام از جزئیات بیخبریم. بری پیش استادی سه تار نواز تا از نزدیک ببینه مشکل فیزیکی تا کجا میتونه مانع آینده نوازندگیتون باشه. اگه با تمرین و ممارست بیشتر حل شدنی نبود. اونوخت تصمیمتو روشن تر خواهی گرفت.
    .
    ولی پاراگراف اول واسه اون آمار زیادی از ما تازه کارا نوشتم که بعد چند ماه به دلایل مختلف سرد میشیم. کنار میکشیم یا سوئیچ های بینتیجه میکنیم. که عموما" بهانه هرچی هست اصلش راسخ نبودن تصمیم و ارادمونه.
    .
    و همراه جدید نت آهنگ علاوه بر تبریک ورود شما به جمع, هر سازیو در نهایت ساز خودت دونستی سازی باشه که میدونی در هر شرایط و مشقت حاضر به دوری و جدایی ازش نخواهی شد. و علاقت به موسیقی و سازت انقد هست که باعث شه برای حفظ و ادامش به جنگ اژدهای آتشین و دیوهای غول پیکر بری. خدا یارت.
    ویرایش توسط smmj : Tuesday 18 June 2013 در ساعت 05:21 PM

5. 3 کاربر برای این پست از smmj تشکر کرده اند:

B3hn00sh آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    80800
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    12

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط smmj [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست گرامی
    سراغ هر سازی بری از اول تا... آخر که نداره! ولی تا بی نهایتش! تا خدا! پره ازین دردسرا و کلی سختیا و مشکلا!
    که حتی یه دونشم نمیشه پیچوند و یکی پس از دیگری به سمتت سرازیر میشن
    اصل پیشرفتشم به همین پشت سر گذاشتن سدهای ریزو درشتیه که خود آدمم اول فک نمیکرد از پسش براد
    نباید زود خسته و تسلیم و مایوس شی. یا راهو به جای سرسختی و سماجت توی فرار ازش ببینی و ازین شاخه به اون شاخه بپری.
    .
    البته اینا جواب سوال شما نیست
    بهتره اگه واقعا" کوتاهی انگشتت دردسر سازه. اگه سن رشد گذشته و میدونی طولشون ثابته. و مام از جزئیات بیخبریم. بری پیش استادی سه تار نواز تا از نزدیک ببینه مشکل فیزیکی تا کجا میتونه مانع آینده نوازندگیتون باشه. اگه با تمرین و ممارست بیشتر حل شدنی نبود. اونوخت تصمیمتو روشن تر خواهی گرفت.
    .
    ولی پاراگراف اول واسه اون آمار زیادی از ما تازه کارا نوشتم که بعد چند ماه به دلایل مختلف سرد میشیم. کنار میکشیم یا سوئیچ های بینتیجه میکنیم. که عموما" بهانه هرچی هست اصلش راسخ نبودن تصمیم و ارادمونه.
    .
    و همراه جدید نت آهنگ علاوه بر تبریک ورود شما به جمع, هر سازیو در نهایت ساز خودت دونستی سازی باشه که میدونی در هر شرایط و مشقت حاضر به دوری و جدایی ازش نخواهی شد. و علاقت به موسیقی و سازت انقد هست که باعث شه برای حفظ و ادامش به جنگ اژدهای آتشین و دیوهای غول پیکر بری. خدا یارت.
    ممنون از پاسخ شما
    من 26 سالمه و از سن رشد گذشتم! و طول انگشت ها ثابته
    کوتاهیه انگشت در حدیه که اگر با انگشت اول ر رو بگیرم انگشت سوم به فا نمیرسه (سیم اول)
    واقعا اذیت میشم و نا امید :(

7. کاربران زیر از B3hn00sh به خاطر این پست تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط B3hn00sh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون از پاسخ شما
    من 26 سالمه و از سن رشد گذشتم! و طول انگشت ها ثابته
    کوتاهیه انگشت در حدیه که اگر با انگشت اول ر رو بگیرم انگشت سوم به فا نمیرسه (سیم اول)
    واقعا اذیت میشم و نا امید :(
    ضمن تشکر از پاسخ خوب و مثبت دوستمون به سوال شما ، من هم باید عرض کنم این موردی که شما می فرمایید ، مساله ای نیست که تنها شما با اون روبرو باشید . اکثر افراد مخصوصا خانم ها به دلیل جثه کوچکتر نسبت به آقایون وقتی با ساز مواجه میشن در همون مراحل اول و خیلی زود به این نتیجه گیری میرسن که ما انگشتامون کوتاهه! ولی تجربه نشون داده که این تنها یک پیشداوری زودهنگامه و مشکل نه از اندازه ی انگشت بلکه در استایل و نرمش مفاصل دست هست و همینطور ضعف طبیعی انگشتان در یافتن استایل مناسب . با استایل مناسب هر طول انگشتی قادر خواهد بود به چالاکی روی دسته ی سه تار حرکت کنه و پرده ها رو بگیره.
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

9. 2 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

alireza_amirsamimi آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    604
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    311
    1,238 بار تشکر شده در 470 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط B3hn00sh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود
    متاسفانه انگشتایه خیلی کوتاهی دارم :( خواستم بپرسم که آیا با وجود این مشکل میتونم خوب بزنم؟
    الان که به نت های چنگ رسیدم واقعا مشکل دارم، و مجبورم برای هر تغییر نت باید انگشتامو از رو ساز بردارمو...
    و سوال دیگه اینکه آیا بهتر نیست که بجای سه تار ، ساز دیگه ای رو که خیلی به انگشت گذاری نیاز نداره (مثل سنتور) کار کنم؟
    سپاس
    چنتا توصیه دارم که روی هنرجوهام امتحان کردم و تاثیر داشته
    ۱- اگر هیکل کوچیکی دارید،ساز سه چهارم بگیرید، که دسته آن کمی کوتاه تر هست، و بهتون کمک میکنه و اینکه سازی که میگیرید کاسه بزرگی نداشته باشه!
    ۲- روی ساز خم نشید و درست بنشینید
    ۳- شکل ساز دست گرفتنتون رو با استادتون چک کنید،چون با انگشتان بلند هم اگر انگشت گذاری اشتباه باشه در گرفتن پرده ها دچار مشکل میشید
    ۴- در موقع انگشت گذاری انگشتاتون رو ساز بر ندارید،یعنی مثلا اگر انگشت سوم شما در بالا دسته نت فا رو گرفته،حتما حساس باشید که انگشت دو روی می باشد و انگشت یک روی نت ر! و آنها را بر ندارید! اگر هم براتون سخت هست همه تلاشتون رو بکنید چون به مرور زمان ماهیچه های انگشتتون قویتر میشه و راحت تر میشید
    چه مدت هست ساز میزنید؟

11. 2 کاربر برای این پست از alireza_amirsamimi تشکر کرده اند:

B3hn00sh آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    80800
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    12

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_amirsamimi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ۱- اگر هیکل کوچیکی دارید،ساز سه چهارم بگیرید، که دسته آن کمی کوتاه تر هست، و بهتون کمک میکنه و اینکه سازی که میگیرید کاسه بزرگی نداشته باشه!
    ۳- شکل ساز دست گرفتنتون رو با استادتون چک کنید،چون با انگشتان بلند هم اگر انگشت گذاری اشتباه باشه در گرفتن پرده ها دچار مشکل میشید
    ۴- در موقع انگشت گذاری انگشتاتون رو ساز بر ندارید،یعنی مثلا اگر انگشت سوم شما در بالا دسته نت فا رو گرفته،حتما حساس باشید که انگشت دو روی می باشد و انگشت یک روی نت ر! و آنها را بر ندارید! اگر هم براتون سخت هست همه تلاشتون رو بکنید چون به مرور زمان ماهیچه های انگشتتون قویتر میشه و راحت تر میشید
    چه مدت هست ساز میزنید؟
    درود
    ممنون از پاسخ شما

هیکل کوچیکی ندارم فقط انگشتای کپل و کوتاهی دارم
    یک ماهه که شروع کردم

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_amirsamimi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چه مدت هست ساز میزنید؟
    درود
    ممنون از پاسخ شما

هیکل کوچیکی ندارم فقط انگشتای کپل و کوتاهی دارم
    یک ماهه که شروع کردم
    علیرضا جان موارد خوبی رو اشاره کردی ، در مورد ساز سه چهارم فکر می کنم یک انسان بالغ بطور معمول به راحتی می تونه با یه سه تار استاندارد بنوازه . البته ناکفته نماند تفاوت های جزیی تو ابعاد انواع مختلف سه تار ها می تونه در راحتی و خوشدستی ساز متناسب با فیزیک های مختلف بدنی خیلی موثر باشه . مثلا سه تار هایی که با توجه به الگوی سازهای کمالیان ساخته میشن بخاطر همون دو سه سانتی که دسته بلند تره و کاسه هم کمی بزرگتره باعث میشه فاصله ی پرده ها بیشتر بشه و خب انگشت گذاری روش سخت تر میشه حتی برای نوازنده های جدی و کارآزموده و سازهایی که کاسه کوچیک هستن و کمی هم دستشون کوتاه تره مثل سه تار های ملک شاهی (که بهترین نمونه ای هست که من دیدم و کاهش ابعاد در عین حفظ فرمت استاندارد باعث فاصله ی مناسب پرده ها و راحت تر بودن انگشت گذاری برای افرادی با دستان ظریف تر شده) خیلی مناسب هستن برای خانوم ها وکسانی که تازه شروع به فراگیری می کنن.
    در مورد استایل هم شما توضیحات خوبی دادی اینکه انگشت ها باید سر جای خودشون بمونن وقتی انگشت گذاری از انگشت سبابه (انگشت شماره یک) به سمت انگشت دوم و سوم هست و باید دقت کرد پرش بیجای انگشت ایجاد نشه و نکته ی دیگری که من می خوام اضافه کنم زاویه ی ساعد و مچ هست که اولا ساعد و مچ باید در راستای هم باشن و نباید بشکنن در هیچ جهتی و دوم اینکه این زاویه باید به نحوی باشه که با کمی چرخش محوری کل ساعد حول محور طولی ساعد انگشتان دوم و سوم به نحوی نزدیک به روی دسته میشن که کاملا مسلط روی پرده ها قرار میگیرن و زحمت و فشار کمتری روی انگشتان ایجاد میشه و با این تکنیک همه می تونن انگشتاشون رو به پرده های دورتر برسونن.
    به این دوستمون هم باید بگم که یک ماه زمان خیلی کمیه برای قضاوت و نتیجه گیری و کلا فراگیری نوازندگی یک ساز کار دشواریست و باید برای موفق شدن زحمت فراوانی کشید و یک به یک برای هر موردی که پیش میاد با تمرین و ممارست راه حل مناسبی پیدا کرد.
    به نظر من مورد کوچک بودن دست و انگشتان بطور عام عامل مهمی در ممانعت از فراگیری خوب نوازندگی ساز نیست مگر در موارد خیلی خاص که فردی دفرم باشه و دچار مشکلات عیان مشهود جسمی و فیزیکی باشه که فکر نمی کنم در مورد شما اینطور باشه و فقط این نتیجه گیری شخصی شماست که انگشتاتون کوچیکه.
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

14. 2 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    16

درود

سپاس
    درود.. دوستان نظرات کارشناسانه دادن... نظر شخصی من هم اینه که... این فکری که شما میکنید رو که میگید انگشتان کوتاهی دارید...90 درصد کسانی که تازه ساز رو شروع کردن (چه خانم چه آقا) و انگشتان کوچکی دارن.. فکر میکنن مشکل از دستشونه... در صورتی که افرادی که انگشتان بسیار بلندی هم دارن همین مشکل رو در ابتدا دارن... ولی مشکل اصلی در فواصل بین انگشتها هست که چون دست خشکه و تازه میخواد شروع کنه به ساز زدن... نمیشه... و به مدت چند سال این فواصل بین انگشتها که باز بشه.. براحتی باید بتونید انگشت یک رو روی می بمل ... انگشت 2 رو روی فا... و انگشت 4 رو روی سل بذارید... بدونه اینکه انگشتی برداشته بشه... به مرور درست میشه نگران نباشید..
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

B3hn00sh آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    80800
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    12

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

خیلی خیلی ممنون از پاسخ دوستان :)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)