استاد در زمینه ساز باید بگم چندین سال پیش سنتور می زدم البته دو سال هم ادامه دادم ولی بنا بر دلایلی قسمت نشد ادامه بدم و در سنتور قطعات زیادی و اخرین قطعه ای را هم که زدم قطعه ی خزان پرویز مشکاتیان بود که قطعه ی سختی بود و خودتونم می دونید نت هاش چه جوری حالا هم دیگه سنتور رو متاسفانه کنار گذاشتم وقصد دارم ساز های بادی رو شروع و الان هم به علت علاقه شدید به نی از نی می خوام شروع کنم و بعدش فلوت و... ببینید می خوام در نوازدگی به حدی برسم که بتونم در گروه بزنم ... رک بگم بهتون قصد دارم خیلی حرفه ای بشم و مبحث دیگه ای هم که شدیدا به اون علاقه مندم اهنگ سازی هستش اونم سنتی هر چند که این حرف رو پیش کسی می گفتم همه به بهم می خندیدند و هدفم از سلفژ بیشتر قوی تر کردن گوش هست... یه نعمت بزرگی هم که در اختیار دارم وقت هستش خوش بختانه روزانه می تونم تا حدود 12 ساعت هم برای موسیقی وقت بذارم
البته اینم بگم که گاهی اوقات یه ملودی های سنتی ای در ذهنم شکل میگیره و نمیدونم چی کارشون خیلی اعصابم خورد می شه وقتی که یه ملودی زیبا شکل می گیره بعدش هم فراموش می شه... نمیدونم چطوری ثبتشون کنم یا روشون کارکنم چون اصلا نمیدونم اهنگ سازی چیه و چطوری؟یکی از دوستان حرفی زد که خیلی نا امیدم کرد اون می گفت که این تئوری هارمونی سلفژ و... فقط کمکت می کنه که اهنگ رو بتونی بنویسیش همین و اصل همون اهنگی هستش که در ذهنت شکل میگیره. راستش این جمله رو شنیدم خیلی ناراحت شدم چون اهنگ هایی که در ذهنم شکل می گیره خیلی اهنگ های تاپ و قوی ای که نیستش یعنی دیگه من فقط در همین حد می تونم اهنگ بسازم؟ و فقط این مباحث هارمونی تئوری و... فقط به درد ثبت اهنگ می خوره؟ چون من فکر می کردم کسی که این مسائل رو یاد بگیره خیلی بهش کمک می شه که اهنگ های قوی تربسازه.. حقیقتش تاپیک های اهنگ سازی رو هم خوندم ولی هیچی نفهمیدم و اینکه نمیدونم اصلا چه جوری باید اهنگ ساخت؟یعنی باید تمام قطعه رو تو ذهن ساخت بعد به وسیله اون مسائل اورد روی کاغذ؟ و اگر می شه بگید که مثلا سلفژ به چه درد اهنگ سازی می خوره و نیز تئوری و هارمونی و... چون من وقتی چنین مسائلی رو می خونم یاد می گیرم ولی اصلا نمیدونم به چه دردی می خورند و باید چه طور از انها استفاده کنم... تو رو خدا استاد منو ببخشید به خاطر سوالات مبتدیانه ای که کردم اگر تمایل دارید جواب ندید... شرمنده

- - - Updated - - -

راستی استاد کسی که می خواد اهنگ سازی سنتی یاد بگیره اونم باید از نرم افزار استفاده کنه چون من اصلا نمیدونم چه نرم افزاری و کار با هیچ نرم افزار هایی هم در اختیار ندارم و اصلا هم بلد نیستم کار این نرم افزار هاچیه؟ و دیگه به وسایلی نیازمندم.. ببخشید

- - - Updated - - -

راستی استاد تمرینات این کتاب استاد منصوری خیلی کمه از کجا می تونم تمرینات بیشتری گیر بیارم ... بعدش یک نکته شما گفتید که استعداد و جود ندارد و فقط تمرین مهم است پس چطور افرادی مثل بزرگان موسیقی چنین قطعات زیبا و پیچیده ای در ذهنشان شکل می گیرد ولی من...
و اینکه چه چیز هایی در به وجود امدن یه ملودی خوب در ذهن تاثیر گذار هستند و چطور باعث شم که ذهنم ملودی های بهتری بسازه شما می گید با تمرین ؟ چطور باتمرین؟ ایا این کار با تمرین امکان پذیر هست اگر می شود کمی توضیح دهید