لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 16 از 18

موضوع: در خصوص آرشه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام و درود
    کدوم یک از این آرشه ها استاندارند ؟ و چرا فاصله بین پاشنه آرشه و اون قسمت پلاستیکی ،چرمی (نمیدونم اسمش چیه) متفاوته؟ آیا زمانیکه پیچ آرشه رو شل میکنیم باید پاشنه آرشه به اون قسمت برسه یا نه ؟ یا زمانیکه حدودا پیچ آرشه در حد استاندارد سفت شده باید چقدر از اون قسمت فاصله داشته باشه؟
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ویرایش توسط vahid65 : Sunday 22 June 2014 در ساعت 12:49 PM

2. کاربران زیر از vahid65 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid65 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام و درود
    کدوم یک از این آرشه ها استاندارند ؟ و چرا فاصله بین پاشنه آرشه و اون قسمت پلاستیکی ،چرمی (نمیدونم اسمش چیه) متفاوته؟ آیا زمانیکه پیچ آرشه رو شل میکنیم باید پاشنه آرشه به اون قسمت برسه یا نه ؟ یا زمانیکه حدودا پیچ آرشه در حد استاندارد سفت شده باید چقدر از اون قسمت فاصله داشته باشه؟
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام وحید خان.
    یه توضیح مختصر در مورد قسمت های مختلف آرشه عرض کنم. [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    قسمت های مختلف آرشه توی این تصویری که قرار دادم نامگذاری شدن و من معادل فارسی خوبی برای این قسمت ها پیدا نکردم. شما سوالت در مورد فاصله ی frog از pad هستش (برای راحتی کار می نویسم فراگ و پد) ...
    هر دو آرشه استاندارد هستن، سمت راستی در حالت آزاد موهای آرشه هست و سمت چپ آرشه ی آماده برای نواختن. وقتی پیچ آرشه رو باز کنی نباید فراگ کاملا به پد برسه. چون طبیعتا برای جدا کردن فراگ ممانعت ایجاد می کنه. باید وقتی تقریبا به پد رسید ، بشه فراگ رو براحتی خارج کرد.
    وقتی بصورت استاندارد و معمول پیچ رو سفت می کنی باید تقریبا همین فاصله ای که توی شکل سمت چپ ایجاد شده ایجاد بشه. (فاصله دقیق رو نمی دونم)
    ضمنا ما استانداردی برای سفت کردن آرشه نداریم. معمولا می گن آرشه نباید اینقدری سفت باشه که قوس آرشه از بین بره و اونقدری هم نباید شل باشه که موقع آرشه کشی چوب به سیم ها برخورد کنه. میزان سفتی آرشه با توجه به تکنیک ها و نتی که میخوایم بزنیم و عادت نوازنده انتخاب میشه (بعضی وقتا هم می بینیم نوازنده های بزرگ وسط قطعه آرشه رو شل یا سفت می کنن که با توجه به تغییر حالت نت ها و آرشه کشی این اتفاق میفته... خودم هم امتحان کردم خیلی کار مفیدی میتونه باشه)

4. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام وحید خان.
    یه توضیح مختصر در مورد قسمت های مختلف آرشه عرض کنم. [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    قسمت های مختلف آرشه توی این تصویری که قرار دادم نامگذاری شدن و من معادل فارسی خوبی برای این قسمت ها پیدا نکردم. شما سوالت در مورد فاصله ی frog از pad هستش (برای راحتی کار می نویسم فراگ و پد) ...
    هر دو آرشه استاندارد هستن، سمت راستی در حالت آزاد موهای آرشه هست و سمت چپ آرشه ی آماده برای نواختن. وقتی پیچ آرشه رو باز کنی نباید فراگ کاملا به پد برسه. چون طبیعتا برای جدا کردن فراگ ممانعت ایجاد می کنه. باید وقتی تقریبا به پد رسید ، بشه فراگ رو براحتی خارج کرد.
    وقتی بصورت استاندارد و معمول پیچ رو سفت می کنی باید تقریبا همین فاصله ای که توی شکل سمت چپ ایجاد شده ایجاد بشه. (فاصله دقیق رو نمی دونم)
    ضمنا ما استانداردی برای سفت کردن آرشه نداریم. معمولا می گن آرشه نباید اینقدری سفت باشه که قوس آرشه از بین بره و اونقدری هم نباید شل باشه که موقع آرشه کشی چوب به سیم ها برخورد کنه. میزان سفتی آرشه با توجه به تکنیک ها و نتی که میخوایم بزنیم و عادت نوازنده انتخاب میشه (بعضی وقتا هم می بینیم نوازنده های بزرگ وسط قطعه آرشه رو شل یا سفت می کنن که با توجه به تغییر حالت نت ها و آرشه کشی این اتفاق میفته... خودم هم امتحان کردم خیلی کار مفیدی میتونه باشه)
    آخه مسئله اینه که آرشه بنده زمانی که پیچش شله و موها آزاد هستن فاصله ی بین فراگ و پدش به اندازه عکس سمت چپه حالا شما حساب کن زمانی که سفت بشه فاصله تقریبا دو برابر میشه .
    با توجه به اینکه شصت دست راست باید بین فراگ و پد باشه ، اگه فاصله بین فراگ و پد زمانی که پیچ آرشه سفته زیاد باشه فکر میکنم باعث میشه شصت دست چپ یه جورایی سر بخوره. به نظرتون فاصه زیاد باعث نمیشه مشکلی در مورد گرفتن آرشه پیش بیاد؟ اصلا کار این پد و استیک چیه؟

6. کاربران زیر از vahid65 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid65 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آخه مسئله اینه که آرشه بنده زمانی که پیچش شله و موها آزاد هستن فاصله ی بین فراگ و پدش به اندازه عکس سمت چپه حالا شما حساب کن زمانی که سفت بشه فاصله تقریبا دو برابر میشه .
    با توجه به اینکه شصت دست راست باید بین فراگ و پد باشه ، اگه فاصله بین فراگ و پد زمانی که پیچ آرشه سفته زیاد باشه فکر میکنم باعث میشه شصت دست چپ یه جورایی سر بخوره. به نظرتون فاصه زیاد باعث نمیشه مشکلی در مورد گرفتن آرشه پیش بیاد؟ اصلا کار این پد و استیک چیه؟
    فکر می کنم آرشه شما استاندارد نباشه. درسته، اگه فاصله زیاد باشه شست درست نمی تونه آرشه رو مهار کنه.
    استیک که در واقع همون چوب آرشه میشه، اما پد و سیم پیچ دقیقا وظیفه شون چیه رو نمی دونم (یه کتاب یکی از دوستان گذاشته توی بخش ویلن کلاسیک به نام آمادئوس ... یه قسمتی در مورد ساخت آرشه داره، ممکنه اونجا نوشته باشه)
    ولی به هر حال یکی از وظایف پد، راحت تر کردن انگشت گذاری هست. در واقع اون قسمت رو نرم می کنه که شست راحت تر بتونه آرشه رو بگیره

8. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

kopoloo آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    101745
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    9
    66 بار تشکر شده در 56 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    فکر می کنم آرشه شما استاندارد نباشه. درسته، اگه فاصله زیاد باشه شست درست نمی تونه آرشه رو مهار کنه.
    استیک که در واقع همون چوب آرشه میشه، اما پد و سیم پیچ دقیقا وظیفه شون چیه رو نمی دونم (یه کتاب یکی از دوستان گذاشته توی بخش ویلن کلاسیک به نام آمادئوس ... یه قسمتی در مورد ساخت آرشه داره، ممکنه اونجا نوشته باشه)
    ولی به هر حال یکی از وظایف پد، راحت تر کردن انگشت گذاری هست. در واقع اون قسمت رو نرم می کنه که شست راحت تر بتونه آرشه رو بگیره
    دوست عزیز من ارشه معمولی دارم که 35 هزار تومن خریدم چوبش قوس داره چون هرچه قوس بیشتر باشه بهتره صدای خیلی خوبی
    هم به ویولون میده

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط kopoloo [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز من ارشه معمولی دارم که 35 هزار تومن خریدم چوبش قوس داره چون هرچه قوس بیشتر باشه بهتره صدای خیلی خوبی
    هم به ویولون میده
    متوجه نشدم منظورتون چیه. چه ربطی به چیزی که من گفتم داره؟ بحث در مورد قوس چوب آرشه نبود.
    من در مورد قوس چوب چیزی ننوشتم. قوس چوب از یه حدی بیشتر نمی تونه باشه اونم حدی هست که چوب آرشه در حالت شل بودن موها به موها بچسبه. آرشه ای که چوبش تا این حد قوس نداشته باشه یا قوسش از بین رفته باشه از حالت استاندارد خارجه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)