لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 16 از 349

موضوع: سه تار شما ساخته ی کیست؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    147484
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام خدمت دوستان.
    من دو تا سه تار دارم. یکی با مهر بحیرایی که اولین سه تار من هست که 4 سال میشه دارمش و سه تار دوم که مال آقای جزایری هست و اخیرا از خود آقای جزایری خریدم.
    در رابطه با سه تار بحیرایی بگم که صدای بدی نداره ولی مشقی هست و قیمتش در سال 91 که خریدم 180 هزار تومان بود.
    متاسفانه سیم سل گز میزنه که هنوز هم با وجود عوض کردن سیم متوجه نشدم مشکل از خرک هست یا پرده سه تار! ولی فکر میکنم به دلیل کوتاه بودن ارتفاع خرک و بزرگ بودن پرده ها باشه.
    در مورد سه تار آقای جزایری هم بگم که کارگاه ایشان در گلشهر کرج هست. من سه تار خودم رو از خود آقای رامین جزایری خریدم. صدای آن نرم و لطیف هست و تقریبا به صدای سه تار مرحوم هرمزی نزدیک هست، طبق گفته استاد خودم. تو بالا و وسط و پایین دسته صدا یکنواخت و شفاف هست و میشه گفت سه تار حرفه ای هست و به درد تکنوازی و ضبط استودیویی میخوره با قیمت 4 میلیون تومان! البته سازهای ایشان مثل برند میمونه، ولی واقعا صدای پر طنین و زیبایی دارد.
    صفحه سه تار از چوب توت هست و کاسه ساز مدل کاسه کوچک و از نوع ترکه ای هست. صدای سیم سل در اوایل گز میزد که از ایشان مشکل رو پرسیدم، گفتن مشکل از پرده ها است که پس از کوبیده شدن پرده ها، صدای ساز درست میشه که همینطور هم شد.
    خود استاد بنده یک سه تاری دارند که مهر مرادی دارد و تقریبا بیست سال میشود که اونو داره و صدای آن به کمال رسیده با وجود مشقی بودنش و گفتن به هیچ وجه این ساز را نمیفروشن!
    خود استاد بنده سه تار های بسیاری دارد از جمله سه تار کتابی و یک تکه و ... که البته سه تار جزایری هم قبلا داشته اند ولی به دلایلی فروختند و اخیرا قصد خرید سه تار دیگری از آقای جزایری دارند.
    در کل آقای جزایری هنگام فروش ساز چند مدل به خریدار نشان میدهند تا با توجه به علاقه نوازنده به بم بودن یا صاف بودن صدای ساز میتواند ساز خود رو انتخاب کند.
    لازم میدونم که بگم سه تار های ایشان در دست خیلی از استادان و نوازنده گان معروف مثل: داریوش طلایی، امیر نوژن، مژگان شجریان، حسین علیزاده و ... خیلی از اساتید و نوازندگان معروف هست!
    امیدوارم مطالبی که اینجا نوشتم برای دوستان مفید وقع بشه

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    79141
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام رنج قیمت سازاه استاد جزایری چنده و ضمنا شماره تلفن استاد رو محبت کنید ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)