لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 31 از 34 نخستنخست ... 212728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 481 به 496 از 543

موضوع: مشاوره خرید آمپ، افکت و لوازم جانبی گیتار الکتریک

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    163 بار تشکر شده در 104 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/0
    Given: 87/0
    میزان امتیاز
    11

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خوب اگه اینجوری بود، Malmsteen و Joe Satriani و اصلا تمام گیتاریست‌های بزرگ دنیا میامدن ایران یه گیتار دست ساز میگرفتن و یه پیکاپ خفن (بقول شما) مینداختن روش و میرفتن.
    حساسیت که بهتر میشه نمیشه؟
    یعنی ارزش نداره آدم پیک آپ عوض کنه؟
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

2. 2 کاربر برای این پست از chali تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط chali [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    حساسیت که بهتر میشه نمیشه؟
    یعنی ارزش نداره آدم پیک آپ عوض کنه؟

اینکه پیکاپ رو میشه عوض کرد یا نه؟ با اون چیزی که شما در ارسال قبل نوشته بودی، فرق میکنه. بله. خیلی‌ از همون گیتاریستهای بزرگ هم همین کار رو می‌کنن. ولی‌ کارشون حساب و کتاب داره. تکنسین‌هایی‌ که برای این گیتاریست‌ها کار می‌کنن، „کارشون” اینه. یعنی‌ می‌دونن، اگه بخوان صدایی رو که بگیرن، چه چوبی رو با چه پیکاپ‌هایی‌ میشه Match کرد. برای کسی‌ که مثل بنده و شما اینکار رو تا حالا انجام نداده (بنده مخالف شدید انجام ناشیانه اینکارم) بهترین راه اینه که ببینید گیتار مورد نظر با چه نوع پیکاپ‌هایی‌ قبلا توسط کمپانی، و یا نوازنده معروف دستکاری شده. فرضاً روی Dean Razorback هم پیکاپ‌های معمولی‌ Humbucker سوار شده، هم EMG. خوب کسی‌ که بخواد یکی‌ از همین گیتار رو با پیکاپ‌های معمولی‌ بگیره، بهترین کار اینه که اونها رو با پیکاپ‌های EMG جایگزین کنه. حداقل قبلاً جوابش رو پس داده. ولی‌ مثلاً یه Fender Stratocaster رو بردارید روش EMG 81-85 بندازید. فکر نکنم جواب بده. خود من که تا حالا ندیدم این نوع پیکاپ رو روی این نوع گیتار با اون نوع چوبش استفاده کرده باشه کسی‌ (شاید هم بوده و بنده اطلاع ندارم). ولی‌ تا حالا هر چی‌ دیدم، طرف برداشته همون پیکاپ‌های اصل کارخانه رو با Symour Duncan عوض کرده. خوب این به من نشون میده که این نوع پیکاپ برای تعویض مناسب تره.
    ویرایش توسط FMETAL : Friday 10 October 2014 در ساعت 11:42 AM
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

4. 7 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Rolling_Stone [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون از توضیحاتت
    راستش من اینو پارسال گرفتم و در واقع ازونجایی که در مورد امپ ها اطلاع نداشتم , یکی از کسایی که میشناختم برام خرید
    و من از همون اول دیدم که بدردم نمیخوره . البته برای کارای هارد راک و متال بنظرم خیلی خوب باشه ولی برا منی که کارم بیشتر بلوز و کانتری و جز هست و 80 درصد تمریناتم Clean هست بدرد نمیخورد. و ازونجایی که گیتاری هم که باهاش خریدم بدرد بخور نبود کلا کنارش گذاشتم :دی و با همن اکوستیکم تمرین کردم.
    چند ماه پیش گیتار الکتریکه رو فروختم و الان خواستم امپ رو هم بفروشم که نمیدونستم قیمتش چجوریه. خودم خیلی گرون گرفتمش (یه جورایی سرم کلاه رفت)

اگه گذر کسی خورد اینجا لطفا بگه که کار کردن با گیتار + مولتی افکت + هدفون آیا ایده ی خوبی هست ؟
    قیمتا بالاس فک کنم اگه مورد خاصی نداشته باشه مجبورم هدفون بگیرم
    من خودم هم امپ و یونیت دارم (که تو اطاق میگذارم و اگز کسی بیاد و یا خونه تنها بشم ازش استفاده میکنم) هم مولتی افکت و هدفون (که معمولا با این روش مینوازم، یک هدفون معمولی و التبه کمی قدیمی، چون هدفون هایی که صدای بیس کمتری دارند و تریبل کمتر و میدرنج بالاتر برای مدت طولانی گوش کردن بهتر هستند و صدا هم حالت دیجتالی کمتری پیدا میکنه نسبت به هدفونه های خوب و قوی و هدفونهایی که خیلی تیز هستند صداشون باعث گوش درد میشه با صدای خام گیتار) گاهی هم اصلا از هیچی استفاده نمیکنم (معمولا اصلا بدون هیچی ساز میزنم که خوب هر کسی اینجوری حال نمیکنه ساز بزنه، اما من چون عاشق صدای بادی گیتار هستم و کلین رو هم دوست دارم اصلا گیتار رو معمولا به جایی وصل نمیکنم و همینجوری ساز میزنم، شاید به این علت باشه که صدای چوب ها رو هم خوب تشخیص میدم) ... اما در کل مولتی افکت انتخاب خوبیه معمولا. هر حال برای هر کس من یک نوع مشاوره ای میدم. یعنی اول با سلیقه هاش اشنا میشم و بعد که شناختمش مثلا بهش میگم تو بروی امپ بخر به صورت خالی یا امپ بخر با یونیت (یا مثلا بوست کن یا دیستروشن متسقل استفاده کن) یا مثلا فقط با مولتی کار کن یا ترکیب مولتی و یونیت کار کن و یا ... این دیگه بسته به نیاز طرف هست و التبه اطلاغات و تجربه من در این زمینه (چون من زیاد با این ابازرهای مختلف ور رفتم طی این چند سال) ... خلاصه یک نسخه رو نمیشه برای همه تجویز کرد. حتی دو نفر که علایق مشترکی دارند باز نمیشه براشون یک نسخته تعریف کرد. چون یکی امکانش رو داره با صدای بلند ساز بزنه تو خونه و یکی نداره.
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

6. 2 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

vinx آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    75702
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    72
    87 بار تشکر شده در 47 پست

شبکه های اجتماعی من

Add vinx on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    12

سلام قیمت vox vt50 کسی داره؟؟
    شماره نمایندگی vox چطور؟

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط vinx [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    شماره نمایندگی vox چطور؟
    چرا سری پلاسش رو نمیگیری من دو ماه پیش +vt40 گرفتم 700 از همون نمایندگیش
    توضیح دیگه هم برا این آمپ خواستی من در خدمتم.
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

9. 2 کاربر برای این پست از chali تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

اینکه پیکاپ رو میشه عوض کرد یا نه؟ با اون چیزی که شما در ارسال قبل نوشته بودی، فرق میکنه. بله. خیلی‌ از همون گیتاریستهای بزرگ هم همین کار رو می‌کنن. ولی‌ کارشون حساب و کتاب داره. تکنسین‌هایی‌ که برای این گیتاریست‌ها کار می‌کنن، „کارشون” اینه. یعنی‌ می‌دونن، اگه بخوان صدایی رو که بگیرن، چه چوبی رو با چه پیکاپ‌هایی‌ میشه Match کرد. برای کسی‌ که مثل بنده و شما اینکار رو تا حالا انجام نداده (بنده مخالف شدید انجام ناشیانه اینکارم) بهترین راه اینه که ببینید گیتار مورد نظر با چه نوع پیکاپ‌هایی‌ قبلا توسط کمپانی، و یا نوازنده معروف دستکاری شده. فرضاً روی Dean Razorback هم پیکاپ‌های معمولی‌ Humbucker سوار شده، هم EMG. خوب کسی‌ که بخواد یکی‌ از همین گیتار رو با پیکاپ‌های معمولی‌ بگیره، بهترین کار اینه که اونها رو با پیکاپ‌های EMG جایگزین کنه. حداقل قبلاً جوابش رو پس داده. ولی‌ مثلاً یه Fender Stratocaster رو بردارید روش EMG 81-85 بندازید. فکر نکنم جواب بده. خود من که تا حالا ندیدم این نوع پیکاپ رو روی این نوع گیتار با اون نوع چوبش استفاده کرده باشه کسی‌ (شاید هم بوده و بنده اطلاع ندارم). ولی‌ تا حالا هر چی‌ دیدم، طرف برداشته همون پیکاپ‌های اصل کارخانه رو با Symour Duncan عوض کرده. خوب این به من نشون میده که این نوع پیکاپ برای تعویض مناسب تره.
    درود
    گیتار الکتریک که تو پره پس این صدای چوب که میگین آیا ربط به ارتعاشات بین پیک آپ و سیم و چوب داره؟
    پس اون گیتار لینکین پارک که بازیافتی هست داستانش چیه؟ یا گیتار های دیگه که اصن چوبی نیستن یا بادی ندارن؟
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط chali [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود
    گیتار الکتریک که تو پره پس این صدای چوب که میگین آیا ربط به ارتعاشات بین پیک آپ و سیم و چوب داره؟
    پس اون گیتار لینکین پارک که بازیافتی هست داستانش چیه؟ یا گیتار های دیگه که اصن چوبی نیستن یا بادی ندارن؟
    مطمئناً ارتباط داره. میزان عبور و یا بازگشت Magnetic Feild که بین ارتعاش سیمها و پیکاپ‌ها برقرار میشه، در صدا تفاوت می‌گذاره. نوع واکنش فرکانس گیری پیکاپ‌ها هم بر همین اساس تغییر میکنه. مثال. پیکاپ‌های Alnico Classic PRO که روی بعضی‌ از مدل‌ های Epiphone Les Paul بسته شده، عین همون پیکاپ هائیست که روی Epiphone SG G-400 Pro بسته میشه. صدای گرم Les Paul کجا، صدای خشکتر و قدرتی‌ SG کجا. با همین Les Paul یه آهنگ از Black Sabbath بزن، بعد همون آهنگ رو با SG. تازه می‌فهمی که بار اول هر چی‌ زدی، Black Sabbath نبوده!

اون گیتار „بازیافتی” رو باید دید اصل قضیه چیه؟ یعنی‌ از „طشتک” و „قوطی لوبیا” درست شده، یا از قطعات چند گیتار سر هم شده. بعد تازه باید ببینی‌ که „همیشه” با این گیتار میزنه، یا فقط برای یک بار باهاش اومده رو Stage تا با اون گیتار „پز” بده.

گیتار‌هایی‌ که بدنه غیر چوب دارند و یا اصلا ندارند، اگر توجه کنی‌، صدای „بسیار خاصی‌” هم دارند. البته در ساخت همون گیتار‌ها هم مدت‌های زیادی صرف „مهندسی‌” صدا شده. اینکه از چه موادی به غیر از چوب استفاده بکنن تا صدا، حداقل „صدا” باشه.

به هر حال هر کسی‌ کله رو پایین نمیندازه و یه کاری رو بدون تفکر و محاسبات انجام بده. البته اینجا فرق میکنه. اینجا ماشالا همه با یه ویدئوی حداکثر ۱۵ دقیقه ای، هر کاره‌ای که دوست داشته باشن میشن. نوازنده، صدا بردار، فضا نورد، حتی „ماما”.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

12. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

مطمئناً ارتباط داره. میزان عبور و یا بازگشت Magnetic Feild که بین ارتعاش سیمها و پیکاپ‌ها برقرار میشه، در صدا تفاوت می‌گذاره. نوع واکنش فرکانس گیری پیکاپ‌ها هم بر همین اساس تغییر میکنه. مثال. پیکاپ‌های Alnico Classic PRO که روی بعضی‌ از مدل‌ های Epiphone Les Paul بسته شده، عین همون پیکاپ هائیست که روی Epiphone SG G-400 Pro بسته میشه. صدای گرم Les Paul کجا، صدای خشکتر و قدرتی‌ SG کجا. با همین Les Paul یه آهنگ از Black Sabbath بزن، بعد همون آهنگ رو با SG. تازه می‌فهمی که بار اول هر چی‌ زدی، Black Sabbath نبوده!

اون گیتار „بازیافتی” رو باید دید اصل قضیه چیه؟ یعنی‌ از „طشتک” و „قوطی لوبیا” درست شده، یا از قطعات چند گیتار سر هم شده. بعد تازه باید ببینی‌ که „همیشه” با این گیتار میزنه، یا فقط برای یک بار باهاش اومده رو Stage تا با اون گیتار „پز” بده.

گیتار‌هایی‌ که بدنه غیر چوب دارند و یا اصلا ندارند، اگر توجه کنی‌، صدای „بسیار خاصی‌” هم دارند. البته در ساخت همون گیتار‌ها هم مدت‌های زیادی صرف „مهندسی‌” صدا شده. اینکه از چه موادی به غیر از چوب استفاده بکنن تا صدا، حداقل „صدا” باشه.

به هر حال هر کسی‌ کله رو پایین نمیندازه و یه کاری رو بدون تفکر و محاسبات انجام بده. البته اینجا فرق میکنه. اینجا ماشالا همه با یه ویدئوی حداکثر ۱۵ دقیقه ای، هر کاره‌ای که دوست داشته باشن میشن. نوازنده، صدا بردار، فضا نورد، حتی „ماما”.
    ممنون از پاسختون
    من یه جمع بندی میخواستم با این سوالم بکنم یعنی برای انجام هرگونه تکنیک یا حداقل تکنیک های اصلی (مثل تپینگ یا سویپ) فقط باید یک پیک آپ درست حسابی داشته باشیم و برای گرفتن صدای خوب باید پول بیشتری (به چوب و اکشن خوب) بدیم درسته؟
    و آیا این مهندسی دسته گیتار و اکشن توی یک گیتار 10 هزار دلاری با گیتار مثلن چند میلیون دلاری آقای گری مور فرق داره؟ اصن چرا این گیتار گری مور اینقد گرونه؟
    آیا چوب قدیمی تر باشه گرونتر و بهتر میشه؟
    و سوال آخر واسه این [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ارزش داره من برم پول به یه پیک آپ درست حسابی بدم تا بتونم تپینگ یا سویپ کار کنم؟
    باید پاش بایستی
    باید تاوانشو بدی
    باید تمرین کنی

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

ممنون از پاسختون
    من یه جمع بندی میخواستم با این سوالم بکنم یعنی برای انجام هرگونه تکنیک یا حداقل تکنیک های اصلی (مثل تپینگ یا سویپ) فقط باید یک پیک آپ درست حسابی داشته باشیم و برای گرفتن صدای خوب باید پول بیشتری (به چوب و اکشن خوب) بدیم درسته؟
    و آیا این مهندسی دسته گیتار و اکشن توی یک گیتار 10 هزار دلاری با گیتار مثلن چند میلیون دلاری آقای گری مور فرق داره؟ اصن چرا این گیتار گری مور اینقد گرونه؟
    آیا چوب قدیمی تر باشه گرونتر و بهتر میشه؟
    و سوال آخر واسه این [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ارزش داره من برم پول به یه پیک آپ درست حسابی بدم تا بتونم تپینگ یا سویپ کار کنم؟
    بنده قبلاً هم گفته ام. کسانی‌ که „پیکاپ” عوض میکنند، „اینکاره اند”.

مدل Epiphone مثل این گیتار شما ۱۶۹ دلاره. حالا اگه با خوش خیالی فرض کنیم که گیتار شما هم همون‌قدر قیمتشه، برای یه دست پیکاپ خوب باید بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ دلار هزینه کنی‌. یعنی‌ حداقل دو برابر قیمت خود گیتار. متأسفانه گیتار شما گیتار مالی‌ نیست. همون قدر که میخوای بدی برای پیکاپ، بذار برای خرید یه گیتار بهتر.

آقا گیتار „چند میلیون دلاری” کجا بود. اگه منظورتون همون گیتاریه که خود Gary Moore استفاده میکرده، نهایت قیمتش ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار بوده (که البته وجهی پرداخت نمی‌کرده. Gibson از خداش بوده که یک همچین گیتاریستی با گیتاراش میزده. یعنی‌ همیشه همین‌جوره). اونهایی هم که شبیهش ساختند و بقولی Signature ایشونه که دقیقاً ۳۵۸۲ دلاره. حتی فکر نکنم گیتار خودش تو حراجی هم این قیمت فروش رفته باشه. گرونترین گیتاری که در یک حراجی فروش رفته مال Eric Clapton بوده. الان یادم نیست دقیقاً کی‌ و چند. میتونی‌ به تاپیک „تاریخچه موسیقی‌ Rock” یه سر بزنی‌، اونجا نوشته‌ام درموردش. گرونترین گیتاری که به چشم خودم دیدم، گیتار Santana که تو Woodstock سال ۱۹۶۹ باهاش زده بود رو تو Guitar Center نزدیک خونه ام دیدم. ۱۶۰ هزار دلار ناقابل! اونموقع (سال ۲۰۰۲) می‌تونستی با این پول یا این گیتار رو بخری، یا دو تا آپارتمان دو خوابه!!!
    Rockers Nation

15. 5 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

vinx آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    75702
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    72
    87 بار تشکر شده در 47 پست

شبکه های اجتماعی من

Add vinx on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    12

چرا سری پلاسش رو نمیگیری من دو ماه پیش +vt40 گرفتم 700 از همون نمایندگیش
    توضیح دیگه هم برا این آمپ خواستی من در خدمتم.
    حقیقتش من vox vt50 دارم... نمی تونم استفاده ی لازم و کافی رو ببرم... با دیستورتشم حال نمی کنم... می خوام با به مولتی افکت تعویض کنم از هدفون حرفه ای یا بلند گوی معمولی استفاده کنم... از پولیم که اگه بمونه برا تبدیل به احسن کردن گیتارم استفاده کنم... بازم مرسی

17. کاربران زیر از vinx به خاطر این پست تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط vinx [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    شماره نمایندگی vox چطور؟
    021-66758150

تو سری Plus مدل 50 تولید نمیشه. 40 (که 60 وات هست) تولید میشه و 60. (عددهای فرد مال وی تی های قدمی تر و عدد های زوج مال وی تی پلاس ها هستند) البته ممکنه داشته باشه تو نمایندگی. ویتی 40 پلاس قیمتش 750 تومان بود (من یکی خریدم این قیمت از اینجا، تو دلار گرون تر، حالا شاید همین قیمت باشه شاید کمتر شده باشه) ... 60 هم فکر کنم 950 تومان بود. (البته فوت سوئیچی که چهار کانال روش سیو داره رو اگر بخوای بگیری باید جدا 250 پول بدی بابتش)
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

19. 2 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

یک مسئله ای هست تو حرفهاتون که شاید من غلط متوجه شده باشم. اما به نظر میاد که گفتید قدرت صدا در SG ّیشتر از شیپ LP هست که این حرف اصلا درست نیست. چه در حجم صدا، چه در گرمی صدا، چه در ساستن صدا اگر جنس چوب و پیکاپ و اتصال و همه چیز یکی باشه و فقط شیپ عامل تفاوت صدا باشه بادی XP بیشترین حجم صدا و بادی لس پال بعد از اون بیشترین حجم رو تولید میکنه که این به علت نوع چرخش و برگشت صوت در نوع طراحی هست. خشکی صدا معمولا ربطی به شیپ ساز نداره. به چوب ساز، پیکاپ و نحوه اتصال و برخی مسائل دیگه ربط داره. اکثر SG ها رو با بادی ماهون میسازند. اما بادی باسوود در مدل های روزن، و یا برخی از شرکت ها الدر و میپل هم تولید میکنند. اما خوب اگر بخوام گیبسون رو روی اس جی یا وایپر مثال بزنیم این تفاوت شیپ شاید باعث بشه تو گرمی صدا و ساستن تاثیر کمی پیدا کنه و کمتر بشه نسبت به LP اما تو حجم صدا و قدرت تاثیری معکوس داره.
    در مورد طرحهای اصلی باید بگم طرحها تاثیرات خاصی روی صدا دارند که بارز بودنشون تقریبا کمتر از نقش چوب، اتصال، پیکاپ و حتی جنس چوب دسته و فیرت برد هست. یعنی مثلا تفاوت صدای دو گیتار (به جز اکسپلورر و لس پال که شیپ خاصی دارند و البته برخی از کینگ وی ها که برای ریف های بدون برگشت طراحی شدند "حالت چرخش صدا و حالت میوت شدن تو ساز) مثلا تفاوت خاصی بین طرح SG و Soloist وجود نداره. البته داشتن که داره چون مسیری که صدا طی میکنه و بعد با شیپ گیتار جهتش عوض میشه و برمیگرده و اینکه تا کجا برمگیرده و چند بار از چه مسیری با چه تداخلی میره و میاد همه مهمه، اما تو دو شیپ اصلی هست که خیلی خودش رو نشون میده تو این مسائل و حالا تو حالت وی یک مسئله استنا برای میوتنیگ مناسب در نظر گرفته شده. اما معمولا قدرت صدا اگر از بعد نوع شیپ بخواد بررسی بشه اس جی با لس پال قابل مقایسه نیست.
    حالا در اینده اگر وقت شد (چون عکس اماده ندارم و تو یک مجله تخصصی این مطلب رو خوندم و التبه خوب با حداقل 40 تا سازی که تو این سه چهار سال عوض کردم زیاد امتحان کردم این مسئله رو به صورت خام زدن و اینکه گوشم رو بچسبونم به بادی و تا حدی گوشی مسئله رو پیگیری کنم) یک عکس از رفت و برگشت صدا و اینکه چطور نوع شیپ تو این حالت تاثیر میگذاره اماده میکنم و میگذارم. بماند که این تفاوت ها در خیلی از شیپ ها بسیار بسیار اندک هست اما باز تفاوتی هست حتی بین کینگ وی و فلاینگ وی.
    البته برخی هم هستند که کلا منکر این مسئله میشند و میگند چون برخی از لس پالها سویلد بادی هستند و با کیفیت چوب خوبی (با تراکم بالا) مورد مصرف قرار گرفتند و مثلا گاها دارای روکش میپل هستند (میپل تاپ) و اتصال خاصی دارند و بادی حجیم باعث این تصور میشه که شیپ چنین حالاتی رو ایجاد میکنه و مثلا اعتقاد دارند روی یک LP ایبانز که قطر بسیار بسیار کم و وزن بسیار کم و اتصال غیر متعارف وجود داره چنین سیستم تفاوت صدایی رو نمیشه به شیپ ربط داد. (اما من خودم به شخصه باور نمیکنم که اندکی از عرق دست کسی به سیم بچسبه و تو صدا تغییر هرچند جزئی وارد نکنه چه برسه به شیپ گیتار که نمودارهای چرخ صدایی هم براش رسم شده و روی طرحها هنوز که هنوزه داره کار میشه. برخی از طرحهها برای ساستین مناسب تر، برخی برای حجم صدای بیشتر، برخی برای داشتن میوت به موقع تر (که البته در زیر ثانیه اتفاق میافته اما گاهی قابل لمسه مخصوصا رو سازهایی که بادی غیر متراکمی دارند ... مثلا با یک ساز 200 دلاری که بزنی با جنس بادی باسوود وقتی میوت میکنی مینی هنوز ساز در حال لرزش هست و شاید این فرایند تا نیم ثانیه هم طول بکشه روی چوب های خیلی خیلی بی کیفیت و مسائل اینچنینی که اگر بخوایم بحثش رو باز کنیم طولانی میشه)

21. 2 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

talaneh آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    38093
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    16
    9 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

دوستان نظرتون در مورد این کوچولوی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]چیه؟
    Zoom Multistomp MS-50G
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ایده ی استفاده شده در G3 و G5 رو در قالب یونیت ارائه کرده! خیلی هوشمندانه ست!
    کسی تو بازار رویت کرده؟

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

تو گروپ من یکی برای فروش اگهی کرده. اما احساسم اینکه جیز جالبی نبوده که طرف تنها 1 ماه از خریدنش نگذشته داره اگهی میکنه. به هر حال کمتر بقالی میاد بگه ماست من ترشه. انوقت داری با چی مقایسه میکنی؟! قیمتش چیز خاصی نیست که بخواد چیز خفنی باشه. یک چیزیه برای سطح اماتوری که حالا باز تو همین رنج قیمت میشه رو چیزهای دیگه هم فکر کرد. با این حال به تست هایی که خود شرکت ها تو نت میگذارند کامل نمیشه اعتماد کرد. میتونی نت یوتیب سرچ کنی ببنی تست خونگی میتونی ازش پیدا کنی یا نه.

24. کاربران زیر از alimetallica_2 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    118085
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

آقا من میخوام یه آمپ کوچیک بگیرم به نظر شما vox Pathfinder یا vox vt+20 بگیرم؟ فقط میخوام صدی شفاف بده

Arash-ab آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31571
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    61
    106 بار تشکر شده در 50 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

سلام
    دوستانمن یه امپ vox vt 30 دارم دیستورشن متال زون هم دارم مخواستم امپو عوض کنم رولند 40 بگیرم. الان نو و دست دوم این امپها چنده؟
    به نظرتون بعد بخوام یونیتامو بیشتر کنم این اَمپ مناسب هست ؟قبلا صدای 20 واتشو شنیدم خیلی خوشم اومد.

صفحه 31 از 34 نخستنخست ... 212728293031323334 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)