چنانچه کلمه عبور شما در انجمن ها کار نمی کند
یک بار از سایت Logout کنید و سپس توسط فرم فراموشی کلمه عبور , کلمه عبور جدیدی را در ایمیل خود دریافت کنید
صفحه اصلی سایت   ثبت نام   ورود
NoteAhang
The Iranian Virtual Music Society
جستجو
دسته بندی
Skip Navigation Links.
آخرین مقالات
آخرین مقالات ارسال شده
  موسیقی نوروز
فرهنگ و هویت فرهنگی چگونه در وجود انسان شكل می‌گیرد؟ آیا می‌توان گفت؛ انسان حتی قبل از تولد دارای فرهنگ خاصی است و یا در بدو تولد این مهم بر وی ارزانی می‌شود؟ و بالاخره آیا فرهنگ و هویت فرهنگی از قانون وراثت پیروی می‌كند؟
[ ادامه مطلب ]

  تغییر مزاج جوانان
از میان جوانان دیگر کمتر می توان جوانی را یافت که هنوز تمایلی به گوش دادن موسیقی سنتی و اینچنینی داشته باشد. موج جدیدی که در عرصه موسیقی در این دو سه سال اخیر بوجود آمده، زاییدۀ عوامل مختلفی بوده هست....
[ ادامه مطلب ]

  ویالن سل >قسمت سوم
[ ادامه مطلب ]

  بیایید موسیقی بسازیم
سلام دوستان. مقاله بياييد موسيقي بسازيم در چهار قسمت هست كه نحوه ساخت موسيقي را از ابتدا به صورت كاملا ساده و جامع توضيح ميدهد.اين شما واين هم بياييد موسيقي بسازيم.
[ ادامه مطلب ]

  فلوت و تمدن بشریت
نويسنده: جان نوبل ویلفورد مترجم: کاوه فیض اللهی
[ ادامه مطلب ]

  بیتلز(قسمت دوم)
تورهای موسیقی و بازارهای اقناع نشدنی ، تقاضاهای زیادی را برای سرود نویسی آنها و برخی از موسیقی های اصیل و ابتکاری و پوشش روی ضبط ها بوجود می آوردند در حالی که ذوق و استعداد با استانداردهای گروه در متن بهترین کارهای گروه بیتلز مستحکم شده بود .
[ ادامه مطلب ]

  هربرت فون كارايان
هربرت فون كارايان رهبر اركستر و اپراي اتریشی و يكي از پرآوازه ترين رهبران اركستر تاريخ موسيقي است. آگهي در گذشت او در روزنامه نيوروك تايمز وي را چنين توصيف كرد: شايد بهترين رهبراركسترشناخته شده درجهان و يكي از توانا ترين اشخاص موسيقي كلاسيك باشد. كارايان براي سي و پنج سال رهبر اركستر فيلارمونيك برلين بود و پرفروش ترين آثار كلاسيك با برآورد 200 ميليون از آن اوست .
[ ادامه مطلب ]

  ویالن سل >قسمت اول
ویالن سل (cello- چلو تلفظ می شود) از ساز های زهی - آرشه ای است. نام آن از کلمه ی ایتالیا یی violoncello گرفته شده است.
[ ادامه مطلب ]

  بیتلز (قسمت اول)
در مورد گروه بیتلز زیاد گفته و نوشته شده است و مسیر داستان آنها بسیار افسانه ای است
[ ادامه مطلب ]

  چنگ(قسمت اول)
Lever harp از انجایی که از مکانیسم تغییر کلیدها استفاده می کند و دارای اهرمهایی می باشد که به چنگ متصل هستند به این نام خطاب می شود. این اهرم ها به سیم ها برخورد می کنند تا آنها را کوتاهتر و در نتیجه نیم پرده زیرتر کنند. هر گاه صحبت از چنگ می شود , تصویر یک چنگ بزرگ کلاسیک پدالی که روی صحنه ارکستر دیده می شود در ذهن مردم نقش میبندد.
[ ادامه مطلب ]

صفحه اول<<12345678910>>صفحه آخر